Anahtar Kelimeler: NİSAN DÜNYA VETERİNER HEKİMLER
1

Egeli genç bilim insanından cilt kanserlerinin tedavisinde antikanser etkisi gösteren jel projesi

2

SAĞLIK-SEN; HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN VAZGEÇİLMEZİDİR

3

MESS’TEN COVID-19’A KARŞI TEKNOLOJİ HAMLESİ

4

EÜ, Covid-19 çalışmalarını internet üzerinden paylaşıma sundu

5

DEÜ, COVID-19’A İLİŞKİN BİLGİLERİ SANAL ORTAMA TAŞIDI

6

İZMİR VETERİNER HEKİMLERİ ODASI EĞİTİM ŞART AMA!

7

DEÜ HASTANESİNDEN ALKIŞLARLA TABURCU OLDULAR

İlginizi Çekebilir


25 NİSAN DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ

Bu yıl 20. kez kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Gününde hayvan ve insan sağlığı için çevrenin korunması gerektiği konusuna dikkat çekmek istiyoruz. İçinde bulunduğumuz Covid 19 salgını da çıkış noktası itibariyle tüm dünyaya bu mesajı vermektedir.

Bu yıl 20. kez kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Gününde hayvan ve insan sağlığı için çevrenin korunması gerektiği konusuna dikkat çekmek istiyoruz.  İçinde bulunduğumuz Covid 19 salgını da çıkış noktası itibariyle tüm dünyaya bu mesajı vermektedir.

Bizler Veteriner Hekimler olarak, aldığımız eğitim gereği doğal dengenin ve çevrenin, yaban hayatı ile birlikte hayvan ve insan ayrımı yapmaksızın korunması gerektiğini biliriz ve buna inanırız. Dileriz tüm dünya bunun önemini kavramıştır ve alınması gereken önlemler artık gerçekten alınır. Bu kapsamda; insan, hayvan ve çevre sağlığını koruyabilmek için tüm uygulamalar ve ilgili meslek disiplinleri Tek Sağlık çatısı altında birleşmek zorundadır. Doğal dengenin bozulmasına neden olacak faaliyetler yerini sürdürülebilir çevre faaliyetlerine bırakmalıdır.

Dünya Veteriner Hekimler Gününde yalnızca hayvan sağlığı için değil tüm insanlığın sağlıklı bir dünyada yaşaması için emek harcayan meslektaşlarımın gününü kutluyorum.

Covid 19 salgını sonrası sağlıklı günlerde bir arada olup güzel işler yapmayı hedeflediğimiz Bornova da ki yeni ofisimizi de bugünün anısına ve yakın geleceğe umut olması amacıyla sembolik olarak açıyoruz. Günümüz kutlu olsun.

 

H. Gökhan ÖZDEMİR                                                                                                                                            Başkan                          İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu adına