1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

Ulusal kurtuluş mücadelemizin demokrasi ve çoğulcu düşünce ile taçlandığı 23 Nisan 1920'nin 100. yıldönümünde, gücünü siyasal islamcıların kurucu iradeye olan düşmanlığından alan Fatih Tezcan isimli müptezel şahsın, yüzbinlerce kişinin takip ettiği sos

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

 

 

Ulusal kurtuluş mücadelemizin demokrasi ve çoğulcu düşünce ile taçlandığı 23 Nisan 1920'nin 100. yıldönümünde, gücünü siyasal islamcıların kurucu iradeye olan düşmanlığından alan Fatih Tezcan isimli müptezel şahsın, yüzbinlerce kişinin takip ettiği  sosyal medya hesabından Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'e ismini vermekten de korkarak "işbirlikçi subay" yakıştırması yaptığını büyük öfke ile öğrendik.

 

 

Bu önemli günde dünyanın gördüğü ilk anti emperyalist bağımsızlık savaşının tüm tarihi gerçekliğini çarpıtarak İngiliz kuklası padişahın temsil ettiği Osmanlı'ya devlet, fiilen işletilmez hale getirilmiş olan Meclis-i Mebusan'a meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ise "paralel" deme küstahlığını gösteren bu şahsa halkımız gerekli cevabı vicdanında verecektir.

 

 

Ancak kamuoyuna duyurmak isteriz ki, İzmir Barosu "istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşülen" hiçbir anda geri adım atmayacak, "iktidara sahip olanlar gaflet, dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunsalar bile" 112 yıllık onurlu mirası uyarınca, üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmekten çekinmeyecektir.

 

 

Bu vesile ile "adı geçen müptezel zat" hakkında gerekli hukuki işlemleri ivedilikle başlatacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

 

 

Cumhuriyetimiz ve anti emperyalist mücadele tarihimiz asla sahipsiz değildir.

 

 

----------------------------------------------------------------

İZMİR BAROSU BAŞKANLIĞI