1

Ödemiş’te parklar çocuklarla cıvıl cıvıl oldu

2

Konak’ta parklar doldu

3

Evde tahsilat hizmeti, Vekil Sertel ile başladı

4

Gaziemir Belediyesi’nden Rusya’ya dostluk şarkısı

5

Koronavirüse karşı Buca’nın mücadele öyküsü

6

Kuaförler açıldı, denetimler başladı

7

Bergama’da parklar çocuklarla doldu

İlginizi Çekebilir


BAŞKAN KOŞTU; “GÖNENÇ BİZE SORSAYDI TAHSİSİN 20 MART’TA YAPILDIĞI SÖYLERDİK. GERÇEĞİ YANSITMAYAN BİR AÇIKLAMA”

Bergama Belediyesi eski Başkanı Mehmet Gönenç tarafından asılsız bir iddia ile dile getirilen “Hasta Yakını Konuk Evi’nin Sağlıkçılara Verilmediği” şeklinde gerçekle ilgisi olmayan açıklaması üzerine Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından kamuo

Bergama Belediyesi eski Başkanı Mehmet Gönenç tarafından asılsız bir iddia ile dile getirilen “Hasta Yakını Konuk Evi’nin Sağlıkçılara Verilmediği” şeklinde gerçekle ilgisi olmayan açıklaması üzerine Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapıldı. 

BAŞKAN KOŞTU; “GÖNENÇ BİZE SORSAYDI TAHSİSİN 20 MART’TA YAPILDIĞI SÖYLERDİK. GERÇEĞİ YANSITMAYAN BİR AÇIKLAMA”

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreç yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu dönemde cephede en önde mücadele eden sağlıkçılarımızın her zaman yanındayız. Söz konusu ‘Hasta Yakını Konuk Evi’ 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yakın eksikleri giderilmeden, Yapı Kullanma İzin Belgesi alınmadan Sayın Mehmet Gönenç tarafından şov yapılarak güya açılış yapılmıştır. Eksiklerini gidermek ise kamuda süreklilik esasıyla tarafımızca yapılmaktadır. Hal böyleyken ortaya çıkan Koronavirüs salgını nedeniyle söz konusu bina 2941 sayılı Seferberlik ve Savaş Hali Kanunu, 7126 sayılı Sivil Müdafaa Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 38.maddesi ‘m’ bendi gereği protokolle 20.03.2020 tarihinde Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi’ne ‘Karşılıklı Yardım ve İşbirliği’ çerçevesinde tahsis edilmiştir. Söz konusu bu tahsisin yapıldığını ayrıca 23 Mart 2020 tarihinde Sayın Tunç Soyer başkanlığında ilçe belediye başkanlarının katılımıyla İzmir’de yapılan ‘Koronavirüs’ gündemli toplantıda da ifade etmişliğim vardır. Tahsis edilen binanın ne zaman kullanacağı ise hastanemiz yönetimi insiyatifindedir. Sayın Gönenç açıklama yapmadan önce bize sorsaydı tahsisin yapıldığını söylerdik. Şov uğruna bu sıkıntılı günlerde sağlıkçılarımızın moralini bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Daha önce Belediye Başkanlığı yapmış olan Gönenç’i de sorumlu davranmaya davet ediyorum. Gerçekle ilgisi olmayan bu açıklamayı doğru bilgilendirme adına düzeltir, kamuoyuna saygılarımı sunarım.”