1

Bayraklı’da 24 mahalleye 2100 ton dezenfektan

2

BAYRAKLI'DA BERBERLER VE PARKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

3

Bayraklı'da evden çıkamayanlara bisikletli servis

4

BAYRAKLI BELEDİYESİ’NİN KORONA SAVAŞÇILARI İŞ BAŞINDA

5

SALGIN SÜRESİNCE BAYRAKLI’DA 9 MAHALLEYE 143 TON ASFALT

6

BAYRAKLI’NIN SPOR ALANLARI YENİLENİYOR

7

BAYRAKLI ZABITASINDAN FIRIN VE MARKET DENETİMİ

İlginizi Çekebilir


Bayraklı Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı M. Ramazan Demir, ile Röportaj.

Bayraklı Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı M. Ramazan Demir, ile www.dokuzeylülgazetesi.com imtiyaz sahibi Yusuf Bildirici Bağımsız adaylık hakkında röportaj yaptı.

Bayraklı Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı M. Ramazan Demir, ile www.dokuzeylülgazetesi.com imtiyaz sahibi Yusuf Bildirici Bağımsız adaylık hakkında röportaj yaptı.

 /resimler/2019-2/28/0130101349409.jpg

Neden Bağımsız Aday Oldunuz?

 

Bayraklı Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı M. Ramazan Demir, ile yaptığımız röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan Demir, neden bağımsız aday olduğunu şöyle tanımladı.

 

Demir, ?Bu seçim siyasi partiler tarafından vatandaşların oylarına ipotek konulmuş olması durumu söz konusu.. Bağımsızlık, bir milletin veya bir devletin, kendi vatandaşları veya nüfusu tarafından özgürce yönetilebilmesidir. Yani bu seçim vatandaşların ittifaklarla egemenlik haklarının başkalarının ellerinde olmasındandır, bizim bağımsız adaylığımız da bu seçimde vatandaşlarımızın oylarına ipotek koyan siyasi partilere karşı vatandaşlarımızın özgürce oylarını verebileceği egemenlik haklarının başkalarının ellerinde olmayan yani tüm siyasi düşüncelerin özgürce ve bağımsızca oy verebileceği bir oluşum olarak, seçime girmiş bulunmaktayız?

 

Sayın Demir Şu anki siyasi Partilerin durumunu nasıl görüyorsunuz? 

 

?Evet, yıllardır Bayraklı´da ikamet etmekteyim, Bayraklımızın daha iyi yerlerde olması açısından yurt dışı deneyimlerim ile bu yola çıktım. Şu anki siyasi partilerin Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olacağına tam tersi kendi içyapıları ve işleyişleri itibarı ile demokrasiden çok çok uzak bir görüntü sergilemekteler. Parti içi demokrasiden bahsedebilmek pek mümkün değil maalesef, bende bu olumsuz siyaset karşısında Bayraklımızı daha ileriye taşımak maksadı ile Halka ve Hakk´a bağımlı Bağımsız aday oldum. Ben çalışmayı, bölgeme ve ülkeme hizmet etmeyi çok seviyorum.

 /resimler/2019-2/28/0130462287590.jpg

Sayın Demir; Tüm siyasi partiler seçim kampanyası boyunca İl yönetimleri, İlçe yönetimleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Meclis üyesi adaylarının tanıtımını yaparken, siz tek kişi olarak seçim kampanyasının yasıl yürüteceksiniz?

 

 

?Elbette ki zorluğu olacak.. ama şuna inanıyorum ki siz gibi yerel basın ve sosyal medyanın desteği oldukça hiç te zor olmayacak.. Yıllarca Bayraklı´da ikamet etmiş halkın içerisinden gelen biri olarak, halkımın da siyasi partiler tarafından oylarına ipotek konulmasına bu seçimde bir cevabı olacağının kanısındayım. Başta Bayraklılı vatandaşlar Bağımsızlıkları ile tüm Türkiye´ye örnek olacak. Bu seçimde bağımsız oylar galip gelecek. Partisi ne olursa olsun, Demokrasinin temeli olan siyasi partilerin seçmen oylarına ipotek koyma gibi hakkı da lüksü de yoktur. İşte biz bu gidişe DUR demek için bağımsızlık ilan ettik. Son günlerde halktan büyük bir destek aldık, bu desteği inşallah Bayraklı Belediyesinin yönetimini halkımızla birlikte yöneteceğiz?.

 

Sayın Demir, her hangi bir siyasi partiden aday olmadan, Bağımsız aday olarak seçilirseniz şayet (!) belediye meclisini yönetirken zorlanmayacak mısınız?

 

?Kesinlikle zorlanmayacağımı düşünüyorum. Tam tersine daha rahat hareket edebileceğimi tahmin ediyorum. Benim partimin olmayışı bağımsız olmam belediye meclis üyeleri ile daha uzlaşmacı bir ortam olacağını öngörüyorum. Çünkü Bağımsız olmamın dezavantajı olacak. Buda Bayraklımıza yapılacak olan tüm hizmetlerin aksamadan önünü açmış olacağı gibi Bayraklımızı Dünya markası yapma fırsatı doğuracaktır. Tek yapılacak şey, egolarımızı, hırslarımız bir kenara bırakıp, ´´ORTAK AKIL´´ ve ´´ORTAK DUYGU´´ ile hareket etmemiz yeterli gelecektir?.

 

Sayın Demir seçimlere çok az bir süre kaldı, Bayraklı halkına söyleyeceğiniz bir şey var mı?

 

 

?Bayraklımızda ikamet eden tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu ülke kurulduğu günden beri özgürce ve Bağımsızca yaşayanların ülkesi olması için hiçbir zaman bağımsızlığınızı bağımlı hale getirmeyin. Bağımsızlık bu ülkenin temel taşıdır. Galiptir bu yolda Mağlup?

 

Haber Röportaj: Yusuf Bildirici

 

 

Haber Kaynak : 9 EYLÜL GAZETESİ