1

CHP’Lİ ÖZGÜR KARABAT, MİLLET PARA BEKLERKEN O, İBAN PAYLAŞTI

2

CHP’Lİ BEKO: KIZILAY NEREDE? KOVİD-19 TÜRKİYE’DE!

3

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “MİLLÎ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ”

4

CHP’Lİ İNCE’DEN SERT TEPKİ: “SURİYELİLERE 40 MİLYAR DOLAR HARCADIK, BİR 40 DAHA HARCARIZ” DİYENLER VATANDAŞTAN BAĞIŞ DİLENİYOR,

5

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK, YILLARDIR SURİYELİLERE BAKAN DEVLET, BİR HAFTA MİLLETİNE BAKSIN

6

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN "BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" KAMPANYASINA DESTEK

7

VEYSİ DÜNDAR’IN ‘KORONA SÖYLEŞİLERİ’ KAPSAMINDA YÖNELTTİĞİ SORULARA GELECEK PARTİSİ KURUCULARINDAN DOÇ. DR. SELÇUK ÖZDAĞ CEVAP VERDİ.

İlginizi Çekebilir


CHP GENEL BAŞKAN KOORDİNATÖR BAŞDANIŞMANI TOPRAK: “SPORU YÖNETENLER SORUMSUZLUKLARININ BEDELİNİ ÖDEMELİ, HESABINI VERMELİDİR!”

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak koronavirüs salgınında tanı ve vakaların kesinleşmesine karşın, tüm branşlarda liglerin seyircisiz olarak sürdürülmesinde ısrar eden, karar almakta geciken iktidar ve fede

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak koronavirüs salgınında tanı ve vakaların kesinleşmesine karşın, tüm branşlarda liglerin seyircisiz olarak sürdürülmesinde ısrar eden, karar almakta geciken iktidar ve federasyonların yanlışlarının başka alanlarda sürdüğünü belirterek, “Bugün, üç beş kuruşun, iktidara yakın bazı kişilerin ve kesimlerin çıkarını gözetme zamanı değil. Öncelik 83 milyonun geleceğini, hayatını gözetme olmak zorundadır. Ülke çapında karantina ve sokağa çıkma yasağında daha fazla gecikilmemelidir” dedi.

Erdoğan Toprak aralarında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de yer aldığı bazı spor insanlarının koronavirüse yakalandıklarının kesinleşmesi ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Koronavirüs salgınının küresel pandemiye dönüşmesiyle birlikte tüm dünyada ve Avrupa’da Ocak ve Şubat aylarından itibaren spor karşılaşmaları, ligler tatil edildi. Türkiye’de ise ilk resmi koronavirüs tanısının kesinleştiği 11 Mart’ta açıklandı. Bunun öncesinde okullar ve üniversiteler tatil edilirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile artık özerkliği sadece sözde kalan federasyonlar açık ve kapalı sahalardaki spor karşılaşmalarının devamına, 30 Nisan’a kadar maçların seyircisiz oynanmasına karar vererek, tüm branşlarda liglerin tatil edilmesi taleplerini ciddiye almadı. Pek çok ülke ikiden fazla kişinin bile bir araya gelmesini yasaklarken bomboş statlarda ve kapalı spor salonlarında onlarca sporcu, teknik adamlar, hakemlerin hayatı, maçtan sonra gittikleri evlerinde ailelerinin salgına yakalanma riski hiçe sayılarak müsabakalar sürdürüldü. Seyircisiz maç oynatmanın çözüm olmadığını tüm liglerin tatil edilmesi çağrılarımıza, süper ligin kaderini belirleyecek derbi maçı da dahil sporcuların ve teknik adamların haklı tepkilerine rağmen yanlışta ısrar edildi. Bir yandan bilim kurulu spor salonlarının dahi kapatılması kararı alırken, herkese ‘evde kal’ çağrıları yapılırken spora ve sporcularımıza yönelik bu aymazlık ve sorumsuzluktan 19 Mart’ta dönüldü ama geç kalındı. Salgın tehdidinin başlangıcından bu yana seyahat yasaklarında, umreden ve Avrupa’dan dönenlere yönelik karantina kararlarında, hızlı ve yaygın testlerle test kitlerinde, sağlık personeli atamalarında, kısaca her adımda geç kalan, olan olduktan sonra harekete geçen iktidar sporda da pozitif tanılar görüldükten sonra yanlıştan dönebildi. İnsan hayatının Katar’lı yayıncı kuruluşun kârından da, iktidar yakınlarına satılarak özelleştirilen bahis oyunlarından elde edilecek kazançlardan da, bir takımı şampiyon yapma hesaplarından ve hatta şampiyonluktan da önemli olduğunu göz ardı edenler şimdi büyük sorumluluk ve ağır vebal altındalar. Salgın vakalarının tüm ülkeye yayıldığını söyleyen Sağlık Bakanı, İçişleri Bakanı buna karşılık ülke çapında karantina ve sokağa çıkma yasağı için adım atmıyor. Herkese ‘kendi OHAL’ini ilan etme’ tavsiyesinde bulunan iktidar, diğer yanda salgını siyasi fırsata çevirmeye, halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarını görevden alıp yerlerine kayyum atamaya hız veriyor. Yıllardır spora siyaset bulaştırıp, federasyonları iktidarın arka bahçesine çevirerek ülke sporunun çökmesine zemin hazırlayanlar, şimdi aynı siyasi hesapları sporcuların, spor insanlarının hayatı üzerinden sürdürmenin vebaliyle karşı karşıyadır. Hepimizin, tüm toplumun hayatını ve geleceğini ilgilendiren bu kritik dönemde artık siyasi çıkarlar, planlar bir kenara bırakılmalı ülkeyi yönetenler ortak akılla her alanda doğru adımları gecikmeden atmalıdır.”