1

CHP’Lİ TÜRKEKUL, İLLETSİZ NİCE BAYRAMLARA

2

CHP MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT SALGINDA İŞSİZ KALAN MÜZİSYENLERİN DURUMUNU GÜNDEME GETİRDİ

3

BEKO: AKP YİNE SERMAYEDEN YANA OLDUĞUNU GÖSTERDİ!

4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel salgına karşı 83 milyon hep birlikte verdiğimiz mücadeleyi başarıyla devam ettiriyoruz”

5

DAVUTOĞLU, BERAT ALBAYRAK’I HEDEF ALDI: “HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI’NIN İSMİ ‘LİYAKATSİZLİK VE CİDDİYETSİZLİK BAKANLIĞI’ OLSUN”

6

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARABIYIK, BASİT USUL VERGİ MÜKELLEFLERİNE ACİLEN NET ASGARİ ÜCRET KADAR DESTEK VERİLMESİNİ İSTEDİ!

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye bu sarsıntılı dönemi geride bırakma safhasına gelmiştir”

İlginizi Çekebilir


CHP´Lİ BAYIR: "TÜKETİLEN HER YERLİ MALI BİR İŞSİZE İŞ DEMEKTİR"

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, tüketilen her yerli malının bir işsize iş demek olduğunu belirterek, üretim yatırımı yapmayan, sadece ithalat yapan bir ekonomi modelinde refahı yakalamanın mümkün olmadığını söyledi.

/resimler/2019-12/14/1829588465627.jpg

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP milletvekilleri ile Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, 12-18 Aralık Yerli Malı ve Tutum Haftası´nın AK Parti iktidarı tarafından bilinçli olarak unutturulmaya çalışıldığını iddia ederek, "Üretmeyen, sadece tüketen bir toplum dizayn ediyorlar." dedi.

Yerli üreticinin, çiftçinin aç ve susuz bırakıldığını savunan Bayır, "Bu anlamda ben Yerli Malı ve Tutum Haftası´nın milli eğitim müfredatına tekrar konulmasını, tasarrufun ve yerli malının öneminin eğitimde, okullarımızda tekrar verilmesini talep ediyorum. Tüketilen her yerli malı bir işsize iş demektir. Üreteni cezalandıran, üretimi planlamayan, üretim yatırımı yapmayan, sadece ithalat yapan bir ekonomi modelinde refahı yakalamak mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Yerli malı "869" barkodlu ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini dile getiren Bayır, işsizliğin çözülmesinin buna bağlı olduğunu söyledi. Bayır, tasarrufun önemini kavramak ve kavratmanın ulusal bir zorunluluk olması gerektiğini vurguladı.