1

CHP’Lİ TÜRKEKUL, İLLETSİZ NİCE BAYRAMLARA

2

CHP MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT SALGINDA İŞSİZ KALAN MÜZİSYENLERİN DURUMUNU GÜNDEME GETİRDİ

3

BEKO: AKP YİNE SERMAYEDEN YANA OLDUĞUNU GÖSTERDİ!

4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel salgına karşı 83 milyon hep birlikte verdiğimiz mücadeleyi başarıyla devam ettiriyoruz”

5

DAVUTOĞLU, BERAT ALBAYRAK’I HEDEF ALDI: “HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI’NIN İSMİ ‘LİYAKATSİZLİK VE CİDDİYETSİZLİK BAKANLIĞI’ OLSUN”

6

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARABIYIK, BASİT USUL VERGİ MÜKELLEFLERİNE ACİLEN NET ASGARİ ÜCRET KADAR DESTEK VERİLMESİNİ İSTEDİ!

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye bu sarsıntılı dönemi geride bırakma safhasına gelmiştir”

İlginizi Çekebilir


CHP´Lİ BEKAROĞLU; ENFLASYON RAKAMLARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bütün gayretlere rağmen enflasyon oranının 19,20 olduğunu dile getirerek, enflasyonla ilgili çalışmalar yapılmadan önce, TÜİK´in elemanlarının gideceği yerdeki marketler

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bütün gayretlere rağmen enflasyon oranının 19,20 olduğunu dile getirerek, enflasyonla ilgili çalışmalar yapılmadan önce, TÜİK´in elemanlarının gideceği yerdeki marketlerin aranarak ürünlerin etiket fiyatlarının ayarlandığını öne sürdü. 

Bekaroğlu, açıklanan enflasyon rakamının gerçeği yansıtmadığını savundu. 

Şubat ayı işsizlik oranının 14,7 olarak açıklandığını, 2019´un ilk çeyreğinde ekonominin yüzde 4 küçüleceğinin tahmin edildiğini vurgulayan Bekaroğlu, bütçe açığının da ilk 4 ayda 54.5 milyar lira olduğunu aktardı. 

Bekaroğlu, "Bu rakamlar Cumhur İttifakı´nın eseridir. Bunları düzeltecek hiçbir şey yapmıyorlar. 2015 Haziran´ından bu yana hükümet yönelimini kaybetmiştir." diye konuştu. 

Bütçe açığının bugüne kadar bir şekilde Merkez Bankası faizi ile idare edildiğini söyleyen Bekaroğlu, şöyle konuştu: 

"Şu anda 40 milyar liralık Merkez Bankasındaki yedek akçeye göz dikmiş durumdalar. Bu yedek akçedir. Bütün zamanlarda bu vardır. 2001 yılına kadar bu para hükümetler tarafından değişik şekillerde kullanılırdı, kısa vadeli avanstı, şimdi başka bir formülle yapacaklar. Milletin ´kefen parası´ denilebilecek Merkez Bankasındaki ihtiyat akçesini alıp Hazineye, bütçeye gelir olarak kaydedecekler. Bu şekilde 23 Haziran´da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanmaya çalışacaklar."