Anahtar Kelimeler: Muharrem İnce Sert Açıklama
1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


CHP´li Muharrem İnce´den Çok Sert Açıklama

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray´da Cumhurbaşkanı Erdoğan´la görüşen ismin 24 Haziran 2018 de CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili ilk değerlendirmeyi sosyal medya twitter üzerinden yapan İnce, "İddiaların benimle uza

Saraya çıkan isimin açıklanması için tartışmalara bile neden olmuştu. Siyasette hararetli tartışmaların ardından Saray´da Cumhurbaşkanı Erdoğan´la görüşen CHP´nin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Haberin yayımlanmasının ardından Muharrem İnce´den ilk açıklama geldi.

?BENİMLE UZAKTAN YAKINDAN BİR İLGİSİ YOKTUR?

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan İnce, ?Daha ilk günden Rahmi Turan´ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız? dedi.

?KENDİ DURUŞUNU GÖSTERMELİDİR?

 

Yaşananların yargıyla sınırlı kalmayacağını vurgulayan İnce, ?Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir? ifadelerini kullandı.

 

/resimler/2019-11/23/0343005019557.jpg/resimler/2019-11/23/0344240185070.jpg

Haber Kaynak : 9 EYLÜL GAZETESİ