1

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI: 363 DEĞİL 5 BİN GIDA MÜHENDİSİ ATAMASI İSTİYORUZ!

2

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

3

OSB’LERDEN KORONA’YA KARŞI FABRİKALARA UYARI AFİŞLERİ

4

ESİAD’DAN COVİD-19’A KARŞI ÖNERİ PAKETİ

5

CHP'Lİ YAVUZYILMAZ, ZONGULDAK'TA EN AZ 12 CORONAVİRUS POZITIF VAKASI BULUNDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ

6

İKİ BAKAN, KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI’NIN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPTI

7

TÜRK EĞİTİM VAKFI’NDAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

İlginizi Çekebilir


CHP'Lİ YAVUZYILMAZ, ZONGULDAK'TA EN AZ 12 CORONAVİRUS POZITIF VAKASI BULUNDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'a acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Zonguldak'ta herkesi endişeye sevk eden bazı gelişmelerin yaşandığını, bugün itibarıyla Zonguldak'ta en az 12 koronavirüs pozitif vakası bulunduğunu ileri sürdü.

Zonguldak'ta tanı kiti bulunmadığı için numunelerin Ankara veya Bolu'ya gönderilerek test edildiğini dile getiren Yavuzyılmaz, bu işlemin 24 saatlik bir zaman kaybına yol açtığını kaydetti.

Zonguldak'a acil olarak tanı kitinin gönderilmesini ve il geneline dağıtılmasını isteyen CHP'li Yavuzyılmaz, kentte KOAH hastalığının yaygın olduğunu, bundan dolayı da solunum cihazlarının gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Yavuzyılmaz, Zonguldak'ta bulunan hastanelerin koruyucu malzeme sıkıntısının giderilmesi ve ödenek sorununun çözülmesinin önemine işaret ederek, "Zonguldak'taki yetkililerden şeffaf bilgi bekliyoruz. Toplam vaka sayısı, yapılan testlerin pozitif veya negatif sayıları, karantinaya alınan ve çıkanların sayısı, ilçe sayısı, her hastanın temas ettiği kişi sayısı, cinsiyet ile yaş bilgisi ve vefat eden hasta sayıları konusunda Zonguldak kamuoyunu bilgilendirmeleri gerekmektedir." diye konuştu.

Milletvekili Yavuzyılmaz, koronavirüsten korunmanın yolunun kişisel koruyucu tedbirlerin alınması ve evde kalınması olduğunu kaydetti.