Anahtar Kelimeler: SAĞLIK “ŞEHİT” KAMPANYASI
1

CKD GENEL BAŞKANI PROF. DR. TÜLİN OYGÜR, “ULUSAL EGEMENLİĞİMİZ 100 YAŞINDA”

2

CKD’DEN 23 NİSAN GÜNÜ İSTİKLAL MARŞI ÇAĞRISI

3

CKD’DEN SAĞLIK “ŞEHİT”LERİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

4

KADIN CİNAYETLERİ SALGIN DİNLEMİYOR!

5

Kadına şiddete dur diyecekler

6

Kadın eğitilirse dünya değişir

7

Av. Kayadelen: ?Yasalar kadınları korumuyor?

İlginizi Çekebilir


CKD’DEN SAĞLIK “ŞEHİT”LERİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

Cumhuriyet Kadınları Derneği koronovirüs salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının “görev şehidi” sayılması için online imza kampanyası başlattı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), koronovirüs salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının resmi olarak “görev şehidi” statüsüne alınması için, kurumsal web sitesinde bir imza kampanyası başlattı. Cumhuriyetkadinlari.org.tr sitesinde yer alan kampanya için, “Sağlık ordumuzun ‘görev şehitleri’ için, üzerimize düşeni yapmak üzere Milletimizi bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz” denildi. İmza kampanyası metninde, savaşlarda ön cephede görev alanların canlarını ilk feda etmeyi kabul edenler olduğu belirtilerek, şöyle devam ediliyor: “O savaş, ilk fedailerin canlarını vermesiyle başlar ve öyle kazanılır. Ön cephenin fedaileri, geride kalanların can evine yerleşir ve bir daha unutulmazlar. Tüm dünyayla birlikte Türkiye’mizi de saran ‘Covid-19’ salgınına karşı verdiğimiz savaşın ön cephedeki fedaileri, sağlık ordumuzun çalışanlarıdır. Sağlık çalışanlarımız evlerinden, sevdiklerinden ayrıldılar, ‘milletimize ve insanlığa söz verdik’ diyerek salgın hastalıkla savaşın en ön cephesinde yerlerini aldılar. Hastalananlar, iyileşip ayağa kalkınca yeniden görev başına koştu. Bütün sağlık emekçileri göz bebeğimiz oldu, ayaklarına taş değmesin diye dua ediyoruz. Ama yitirdiğimiz savaşçılarımız var. Onlar hastalarının başında hastalandılar ve sevdiklerini bize emanet ederek aramızdan ayrıldılar. Ve aynı vatan savunmasındaki Mehmetçik gibi, bir daha unutulmamak üzere can evimize yerleştiler. Milletimiz, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı daima minnetle hatırlayacaktır.

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ GENEL MERKEZİ CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

 Bayındır 1 Sokak, 15/20 Kızılay/ANKARA | Tel: (312) 432 20 61 cumhuriyetkadinlari.org.tr Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu salgında hayatını kaybeden ilk hastamızın doktorlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu nezdinde, kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin anıları önünde saygıyla eğiliyor; Devletimizden, Covid-19 salgını sırasında, Covid-19 hastalarını tedavi ederken kendi de hastalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza “görev şehidi” unvanının verilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyoruz.”