1

Demircan : "Onlar Hep Kahramandı"

2

MURAT ÖVÜÇ'TEN BÜYÜK İSYAN

3

DİKKAT MASKENİ TAKMADAN EVİNDEN BİLE ÇIKMA!..

4

Çok kullanımlı bez maskeye ihracat vizesi çıktı

5

Mutlu’dan esnafa dayanışma çağrısı… ‘Birbirimize cansuyu olalım’

6

TOPLUM OLARAK KORONAVİRÜS UYARILARINI GEÇ CİDDİYE ALDIK

7

GAZETECİLER İÇİN YENİ AB DESTEKLERİ

İlginizi Çekebilir


DİKKAT MASKENİ TAKMADAN EVİNDEN BİLE ÇIKMA!..

Marmaris ve Muğla genelinde maske takmayanlar dikkat, artık para ve hapis cezası var!..

Marmaris ve Muğla genelinde maske takmayanlar dikkat, artık para ve hapis cezası var!..
    Muğla’da Coronavirüs Salgınına karşı alınan önlemler, doğrudan cezai yaptırım uygulanacak katı kurallara dönüştü.
    Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy imzalı yapılan açıklamaya göre; 15 Mayıs Cuma gününden itibaren, artık maske takmadan evden bile çıkılamayacak.
      Kaymakamlık açıklamasında: “13 Mayıs , 42 Sayılı Muğla İl Hıfzısıhha Kararı ve 13 Mayıs 41 sayılı İlçe Hıfzısıhha Kararları gereği:
    İlçemizde (Marmaris) bulunan tüm vatandaşlarımızın; başta pazaryerleri, marketler, toplu olarak çalışılan işyerleri, toplu taşıma araçlarında( satıcı, müşteri, çalışan herkes) maske kullanımının zorunlu olmasının yanında, vatandaşlarımızın her türlü alanlarda ( cadde, sokak, parklar, alışveriş merkezleri gibi vb. açık ve kapalı tüm alanlar) ve araçlarında konutlarından çıktıkları andan itibaren maske kullanımının 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren zorunlu olmasına karar verilmiştir.” denildi.
KARARA UYMAYANLARA PARA VE HAPİS CEZASI
  Öğrenildiğine göre, Mülki idarece alınan kararlara uymayanlar hakkında da: Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392,00 TL idari para cezası ayrıca  Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişiler, haklarında gerekli adli işlem yapılarak, adli makamlara bildirilecek.

AjansCANKA