Anahtar Kelimeler: Dünya İzmirliler (.)
1

BAŞKAN MEDENİ ERDEM,EVLERİMİZDEN ÇIKMASAKTA GÖNÜLLERİMİZ BİR

2

Abdullah Gül'den Remzi Albayrak'a destek mesajı

3

"Bir Buluşma Bir Millattır"

4

BAŞKAN MEDENİ ERDEM’DEN TUNÇ SOYER’İN ÇAĞRISINA DESTEK

5

Dünya İzmirliler Günü (03.05)

6

MÜSİAD İzmir’den 3 Milyon TL Destek

7

İZMİR KAHVECİLER ODASI BAŞKANI " YETKİLİLER MAAŞLARINI EKSİKSİZ ALIYOR, ESNAFIMIZLA İLGİLİ SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYOR."

İlginizi Çekebilir


Dünya İzmirliler Günü (03.05)

Türkiye ve dünyaya tanıtımı açısından büyük bir öneme sahip

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Dünya İzmirliler Günü’nün kutlanması ile ilgili görüşlerini basına açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilan ettiği üzere 03.05 tarihinin bundan böyle Dünya İzmirliler Günü olarak kutlanacak olmasını İzmir adına olumlu bir gelişme olduğunu belirten Sarıgedik, “MÖ 3000 yılına dayanan geçmişiyle gerek kültürel mirası gerekse özgürlükçü ve demokratik yapısıyla Ege’nin incisi konumunda olan güzel şehrimizin özel bir günde hemşerileri tarafından anılacak olması güzel bir gelişme. Kurtuluş savaşımızda ilk kurşunun atıldığı ve son düşmanın denize döküldüğü kahramanlıklarla dolu bir şehirdir İzmir. Ebetteki 9 Eylül İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun ve bu zaferi taçlandırmak ve unutmamak adına yapılan etkinlikler ve kutlamaların yeri her zaman kalbimizde ayrı bir yer tutuyor. Dünya İzmirliler günü kutlamaları İzmir’in kültürel mirasının, tarihi ve doğal güzelliklerinin Türkiye ve dünyaya tanıtımı açısından büyük bir öneme sahip olacaktır. Tüm dünyaya yayılmış İzmirli hemşerilerimizin memleket özlemlerini de bu sayede bir nebze olsun giderebileceklerini düşünüyorum. Böyle özel günler dayanışmayı, birlik ve beraberliği her zaman arttırır” dedi.

Ayrıca Sarıgedik konuşmasında, Küçük Kulüp Derneği olarak bir dahaki sene başlayacak olan Dünya İzmirliler Günü kutlamaları çerçevesinde üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarının altını çizdi.