1

BAŞKAN MEDENİ ERDEM,EVLERİMİZDEN ÇIKMASAKTA GÖNÜLLERİMİZ BİR

2

Abdullah Gül'den Remzi Albayrak'a destek mesajı

3

"Bir Buluşma Bir Millattır"

4

BAŞKAN MEDENİ ERDEM’DEN TUNÇ SOYER’İN ÇAĞRISINA DESTEK

5

Dünya İzmirliler Günü (03.05)

6

MÜSİAD İzmir’den 3 Milyon TL Destek

7

İZMİR KAHVECİLER ODASI BAŞKANI " YETKİLİLER MAAŞLARINI EKSİKSİZ ALIYOR, ESNAFIMIZLA İLGİLİ SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYOR."

İlginizi Çekebilir


ERZURUMLULARDAN ZEKİYE ÇOMAKLI’YA SUÇ DUYURUSU

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi olan ve bir dönem AKP’den milletvekili adayı olan Zekiye Çomaklı’nın İzmirlilere hakaret ettiği videosu sebebiyle Bayraklı Cengizhan Erzurumlular Derneği Başkanı Medeni Erdem suç duyu

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi olan ve bir dönem AKP’den milletvekili adayı olan Zekiye Çomaklı’nın İzmirlilere hakaret ettiği videosu sebebiyle Bayraklı Cengizhan Erzurumlular Derneği Başkanı Medeni Erdem suç duyurusunda bulundu.

Bayraklı Cengizhan Erzurumlular Derneği Başkanı Medeni Erdem, Dernek yönetimi olarak karar alıp suç duyurusunu savcılığa teslim etti. Konunun takipçisi olacağını ve suç duyurusunu savcılığa teslim ettiğini söyleyen Başkan Erdem, Kendilerinin Erzurumlu olduklarını fakat yıllardan beri İzmir’de yaşam sürdürdüklerini İzmir’de Manisalılardan sonra en çok nüfusa sahip olan Erzurumlular olarak, “Haysiyetsiz, namussuz, dinsiz laflarının hepsini eşi eski bir belediye başkanı ve oğlu rektör kendi de milletvekili adayı olan bu hanımefendinin kendisine iade ediyorum. Kurtuluş savaşının ilk kurşunun atıldığı ve istiklal savaşını bitiren şehir İzmir'imize yapılan bu saygısızlık için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Yıllardır bir Erzurumlu olarak İzmir’de ikamet ettiklerini dile getiren Başkan Erdem sözlerini şöyle sürdürdü. “Bir Erzurumlu olarak bu ağır hakaretten utanç duymaktayız. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi olan ve bir dönem AKP’den milletvekili adayı olan Zekiye Çomaklı’nında Erzurumlu olmasından ayrıca utanç duymaktayız. Bütün İzmirlilere genelleme yapıp TCK md.122 kapsamında Ayrımcılık, TCK md.125 ve devamı fıkraları kapsamında Hakaretin Nitelikli Hali, TCK md.126 kapsamında Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama Suçlarını Alenen ve İçtimai olarak İşleyen bu hadsiz hakkında suç duyurusunda bulunduk. İzmir’de yaşayan biz Erzurumlular olarak, suç duyurusunda bulunmayı kendimize borç, ahlak ve namus davası olarak bildik. Suç duyurumuz hakkında Yüce Türk Adaleti tarafından gerekenin en kısa sürede yapılacağından kuşkumuz yok” dedi. 

HABER: YUSUF BİLDİRİCİ