1

EGE İHRACATININ DUAYENLERİNDEN MEHMET FUAT TERCİ VEFAT ETTİ

2

HİLMİ ARDA SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI

3

Teoman ailesinin acı günü!

4

Sokakta Yaşayan Kimsesizlere Yardım Eli

5

Menemenspor´u Şampiyon Yapan Eski Başkan Aydın Şahin Son Yolculuğuna Uğurlandı

6

Yedi renkli göl de can çekişiyor

7

Bol sürprizli yeni yıl pazarı

İlginizi Çekebilir


FOÇA 90´LIK ÇINARLARINDAN ALİ KAYA´YI SONSUZLUĞA UĞURLADI

İzmir´in Foça İlçesi´nde uzun yıllar öğretmenlik ve Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ali İhsan Kaya 91 yaşında vefat etti. Kaya´yı öğrencilerininde bulunduğu yüzü aşkın kişi sonsuzluğa uğurladı.

İzmir´in Foça İlçesi´nde uzun yıllar öğretmenlik ve Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ali İhsan Kaya 91 yaşında  vefat etti. Kaya´yı öğrencilerininde bulunduğu yüzü aşkın kişi sonsuzluğa uğurladı.

Yaşlılığa bağlı nedenlerle gece saatlerinde vefat eden Ali İhsan Kaya için  Foça Fatih Camii´nde (21 Mayıs  2019 Salı günü) öğleyip müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaza törenine Foça Belediye Başkanı  CHP´li Fatih Gürbüz, önceki dönem Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Belediye meclis üyeleri, Foça Tüm Emekliler Derneği  üyeleri, bazı siyasi parti ve STK´ları ile Milli Eğitim camiasının temsilcileri, öğrencileri, ailesi ve Foçalı vatandaşlar katıldı.

Uzun bir araç konvoyuyla Foça Yeni Kabristana götürülen cenaze burada gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

Ailesi defin sonrası taziyeleri kabul etti.

 

Seyfi  GÜL 

NOT:

Kökleri bugün Yunanistan sınırlarında kalan Kavala kentine uzanan, ailesi mübadele ile Foça´ya gönderilen Ali İhsan Kaya 1928 yılında doğdu.  Bağarası Köyü ilkokulu´nu bitirdi. II.Dünya Savaşı´nın sürmesi nedeniyle tamamlanamayan Foça Ortaokulu yerine bir dostlarının önayak olmasıyla sınavlarını kazandığı (daha sonra Köy Enstitüsüne dönüşen) Şirinyer Kızılçullu Muallim Mektebine gitti. Buradan mezun olunca kendi  ilkokuluna (Bağarası Köyü) öğretmen oldu. Yedek Subay olarak askerlik görevini yaptıktan sonra Foça´nın köylerinden Horozgediği´ne, kısa bir süre sonra da Foça İlkokuluna atandı. Önce vekaleten görevlendirildiği  Foça Maarif (Milli Eğitim) Müdürlüğü´ne 1959 yılında asaleten tayin edildi. Emeklilik döneminde CHP Foça İlçe Başkanlığı, Belediye başkan Yardımcılığı, İl Genel Meclisi üyeliği gibi görevler üstlendi.  Foça´nın canlı tarihi olarak nitelenen Ali İhsan Kaya ilçe tarihi ile ilgili araştırma yazılarına kaynak kişi olarak ta büyük katkılar yaptı.