1

İlanlar Boğuldu, Gayrimenkul Seçilemez Hale Geldi

2

Modda Bulvar´da Teslimat İçin Geri Sayım Başladı

3

ONAG Yapı´nın 3 Projesinde Bu Yıl Yaşam Başlıyor

4

FOLKART INCITY FİNAL YOLUNDA

5

?Koltuğunun altına ajandasını alan ben emlakçıyım diyemeyecek?

6

GEÇEN AY 105 BİN 154 KONUT SATIN ALDIK

7

İstanbul´un en uygun fiyatlı konutları bu ilçede!

İlginizi Çekebilir


Gayrimenkulun yeni yıldızı Yavru Vatan

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ndeki (KKTC) gayrimenkul sektörü, uluslararası yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Bayyurt Şirketler Topluluğu iştiraklerinden emlak yatırım platformu Evnomi ise KKTC´de Türk yatırımcılar için özel fırsatlar sundu. Bayyurt Yöne

BM Kıbrıs Özel Temsilcisi Jane Holl Lute´un önümüzdeki günlerde yavru vatana gelerek yeni konferans için girişimlerde bulunmasından önce, gayrimenkul sektörü hareketlendi. Türkiye´de en güvenli liman olarak görülen sektör, KKTC´de uluslararası rağbet gördü. Rusya, Arap, İsrail, İsviçre, Türkiye ve Baltık ülkelerinden birbiri ardına yapılan konut yatırımları adayı cazibe merkezi haline getirdi.

EVNOMİ´DEN 9 PROJEDE ALTIN FIRSAT

Bayyurt Şirketler Toplulugu iki yıl önce, yatırım getirisi yüksek emlak projelerini yatırımcısıyla buluşturan emlak yatırım portföyü platformu Evnomi´yi kurdu. Online yatırım danışmanlığı görevi gören Evnomi, sadece KKTC projelerini değerlendirmeye aldı ve Türk yatırımcılar için getirisi yüksek bir yol haritası hazırladı. Evnomi bu çalışma sonucunda Terrace Park, Corner Park, Golden Residence, Park View Towers, Central Park2, APT 49, Tunalı Viva, 4 Seasons Salamis Villa, Four Seasons Life gibi 9 farklı projedeki birbirinden değerli konutları yatırımcısına özel fiyatlarla satışa sundu.

Bayyurt Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Şener Bayyurt, 2016 yılı başlarından itibaren Ada´da iki kesim arasındaki müzakere süreciyle birlikte inşaat sektöründe büyük bir gelişim yaşandığını hatırlattı. Bayyurt, sektörün müzakere sürecinden etkilenmeyecek şekilde büyüdüğüne dikkat çekerek ?Bugün Kıbrıs, altyapısını tamamlamış, elektrik ve su sorunu olmayan, altın gibi kumsallara, masmavi bir denize, inanılmaz bir güneşe sahip. Sektör gelişirken altın tepside fırsatlar da sunuyor? dedi.

EN GÜVENLİ ÜLKE

Güney Kıbrıs´ın AB üyesi olduğunu, olası birleşme durumunda Kuzey Kıbrıs´ın da AB üyesi olacağını hatırlatan Bayyurt, Ada´da yeni turizm yatırımların hızla sürdüğünü, istihdamın da giderek artığını belirterek, ?Yalnızca üniversite yatırımları sayesinde KKTC, her yıl 85 bin öğrenciyi ağırlıyor. Sınırların açılmasının ardından 2-3 kat fazla değere sahip olan Güney Kıbrıs konut sektörü gibi, Kuzey Kıbrıs´da hızlı değer artışı meydana gelecek. Türkiye´de yapılan emlak yatırımlarının geri dönüş sürelerinin 18-25 yılı bulurken KKTC emlak yatırımlarının 12-14 yıl gibi kısa sürelerde geri dönüş sağlıyor. Avrupa´nın en düşük suç oranına sahip üçüncü ülkesi olması nedeniyle hem yatırım, hem yaşam için güvenli bir ortam sunuyor. Bu nedenle yatırımlarınızı güvenli liman gayrimenkulde en güvenli yer olan KKTC´de gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz? diye konuştu.

Evnomi olarak Türk yatırımcılara özel koşullarda özel fırsatlar hazırladıklarını söyleyen Bayyurt, ?KKTC´de yatırım hem en güvenli hem en çok kazandıran bir yatırım aracı haline geldi, Yüzme havuzlarından sinema salonuna, spadan alış veriş merkezine kadar içinde her şeyin düşünüldüğü bu konutlar aslında bir yatırımdan öte yeni bir yaşamın kapılarını açıyor. Evnomi olarak söyleyebiliriz ki bugün KKTC´de yatırım yapan hayatını doya doya yaşar? dedi.