1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN: Borçlanma Genel Müdürlüğü´nü Kurdunuz ve Tarihe Geçtiniz

CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN, Hazine ve Maliye Bakanlığı´nın bütçe görüşmelerinde, borç yükü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa ?Borçlanma Genel Müdürlüğü? kuruldu. Bu nedenle bu iktidarın tarihe geçtiğini kaydetti.

CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN, Hazine ve Maliye  Bakanlığı´nın bütçe görüşmelerinde, borç yükü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa ?Borçlanma Genel Müdürlüğü? kuruldu. Bu nedenle bu iktidarın tarihe geçtiğini kaydetti.

2020 bütçesini ve Ekonomik Krizi gündeme getiren EMECAN; Derinleşen bir ekonomik krizin içerisinde olduğumuzu, 2020 bütçesinin gelecekte ağır vergi yükleri, yüksek borç, faiz ödemeleri ve  büyüyen bütçe açıkları ile anılacak bir bütçe olacağını ifade etti.

EMECAN sözlerine, ?Bu bütçenin içinde yapısal reformlara, yatırımlara, istihdama, çalışana, çiftçiye, üretene, adaletli bir vergi düzenlemesine yer verilmiyor. Bu bütçe, aynı zamanda iktidara sırtını dayamış, beş on firmanın alacaklarına adanmış bir bütçedir? diyerek devam etti.

İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN, Hazinenin iç ve dış borç ana para ile faizine 2018´de yaklaşık 176 milyar TL, 2019´da 220 milyar TL ve 2020 yılında da  %60´lık artışla 352 milyar TL ödeneceğini hatırlatarak,  ?Bütçe görüşmelerinde iktidar sürekli düşman ülkelerin finansman saldırılarından bahsediyor, ülkeyi karınca gibi değil Ağustos böceği gibi yönetirseniz, Üretime değil, borçlanmaya dayalı bir ekonomi yönetirseniz, istihdam sağlamazsanız, adamlar gelir size her türlü saldırır. Bunun sonucunda ağlamak işe yaramaz? dedi. 

Konuşmasında İnsanların açlık sınırının altında yaşadığına da değinen EMECAN, ?Emekliler bile iş arıyorlar ve tekrar iş hayatına dönmek zorunda bırakılıyorlar. İnsanca yaşam koşulları artık kalmadı. Halkın alım gücü kalmadı. tanzim satışlar ile fiyatları indirseniz bile halkın oradan alışveriş yapacak parası kalmadı, bu bütçe bu ülkenin sorununu çözecek bir bütçe değil? dedi.