1

İlanlar Boğuldu, Gayrimenkul Seçilemez Hale Geldi

2

Modda Bulvar´da Teslimat İçin Geri Sayım Başladı

3

ONAG Yapı´nın 3 Projesinde Bu Yıl Yaşam Başlıyor

4

FOLKART INCITY FİNAL YOLUNDA

5

?Koltuğunun altına ajandasını alan ben emlakçıyım diyemeyecek?

6

GEÇEN AY 105 BİN 154 KONUT SATIN ALDIK

7

İstanbul´un en uygun fiyatlı konutları bu ilçede!

İlginizi Çekebilir


İstanbul´un en uygun fiyatlı konutları bu ilçede!

Konut fiyat artışında lider olan İstanbul, aynı zaman da Türkiye´nin en kalabalık nüfuslu şehri.

İstanbul´un en uygun fiyatlı konutları bu ilçede!

Konut fiyat artışında lider olan İstanbul, aynı zaman da Türkiye´nin en kalabalık nüfuslu şehri.

15 milyonu aşan nüfusu ile öne çıkmayı başaran İstanbul, ülkemizin yanı sıra dünyada da adından söz ettiriyor. İstanbul gerek tarihi gerekse sosyal ve kültür açından birçok dünya şehrini geride bırakıyor.  Türkiye´nin konut pazarında öne çıkan şehri İstanbul´da Esenyurt, Küçükçekmece, Bağcılar, Ümraniye, Pendik, Bahçelievler, Üsküdar, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Kartal, Esenler, Kadıköy, Kağıthane, Avcılar, Fatih, Ataşehir, Sancaktepe, Başakşehir, Eyüp, Sarıyer, Sultanbeyli, Beylikdüzü, Güngören, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Şişli, Arnavutköy, Tuzla, Beykoz, Çekmeköy, Büyükçekmece, Beyoğlu, Bakırköy, Beşiktaş, Silivri, Çatalca, Şile ve Adalar olmak üzere toplam 39 ilçe bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, İstanbul´un en kalabalık ilçesi Esenyurt, en az nüfuslu ilçesi ise Adalar oldu.

İstanbul´da konut fiyatları artış gösteriyor!

 

/resimler/2018-9/5/0033418139849.jpg

Konut fiyat artışında İstanbul, Ankara ve İzmir dikkat çekiyor. Yatırım, ulaşım ve kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği İstanbul, konut fiyat artışında lider şehir konumda.  İstanbul´da özellikle son yıllarda metro projeleri ses getiriyor. Çünkü ulaşım projeleri doğrudan bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını etkiliyor. İstanbul´da devam eden metro hattı sayısı şu an itibariyle 18´e ulaşmış durumda.  Metro güzergâhında bulunan yerlerde konut fiyatlarının da artması bekleniyor. Peki, İstanbul satılık daire fiyatları ne kadar? İstanbul´da konut fiyatı en uygun ilçe hangisi? İşte İstanbul emlak piyasası hakkında merak edilenler?

İstanbul satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz verilerine göre, İstanbul satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarında değişim olmadı.  İstanbul´da ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 999 TL olurken,  konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanıyor.  2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda İstanbul satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 299 bin 957 TL ile 499 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 399 bin 942 TL olarak belirtiliyor.

 

/resimler/2018-9/5/0034080484199.jpg

İstanbul´da konut fiyatının en uygun olduğu ilçe hangisi?

Esenyurt, İstanbul´un konut metrekare fiyatı en uygun ilçesi olarak adından söz ettiriyor.  Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz verilerine göre, İstanbul´un metrekare fiyatı en düşük ilçesi Esenyurt´ta son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.33 arttı. Esenyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.975 TL oldu. İlçede konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor. Esenyurt satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 148 bin 121 TL, maksimum 246 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 197 bin 494 TL olarak ölçümleniyor.