1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


İYİ PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ TATLIOĞLU, EKONOMİ ÜZERİNE KONUŞTU

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye´nin ekonomik durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan ihracat ve büyüme rakamlarını değerlendiren İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Türk ekonomisindeki yüzde 0,9´luk büyüme oranının, kalitesiz ve tüketim odaklı bir büyüme olduğunu savundu.

Türkiye genelinde sektörler düzeyinde hafif bir hareketlenmenin yaşandığını ancak inşaat sektöründe derin bir düşüşün görüldüğünü belirten Tatlıoğlu, "Sermaye oluşumu yatırımlarında yüzde 12,6´lık bir düşüş söz konusu. 11. Kalkınma Planı´nda da özel sektör yatırımlarında yüzde 12´lik bir artış varsayılmıştı ama bu günkü gösterge hedeflerin çok uzağında. İhracatta aylık olarak bir düşüş, yıllık olarak artış var. İthalat rakamlarıysa çok yüksek." ifadelerini kulandı.

Şeffaflığın ortadan kalkmasının belirsizliği, belirsizliğin de ekonominin bütün faaliyetlerini etkilediğini vurgulayan İsmail Tatlıoğlu, "Şeffaflık o kadar zayıf ki ekonomiyi takip edemiyoruz. Yüzde 0,9´luk büyüme kalitesiz, tüketim merkezli ve işsizliği azaltmayan bir büyümedir. Kalitesiz büyümenin yapısal reformlarla geçmesi mümkün. Yeni bir siyasi iklimle ve yapısal reformlarla sıkıntılar giderilebilir. Ekonomiyi güven yönetiyor ama Türkiye´de güven sağlanmıyor. Türkiye´nin yapısal reformlara yelken açarak kaliteli büyümesi gerekir." dedi.

İsmail Tatlıoğlu, bir soru üzerine asgari ücretin en az 2 bin 500 lira olması gerektiğini, aksi takdirde milyonlarca insanın açlık sınırı altında yaşayamaya mahkûm olacağını ileri sürdü.