1

Türk gençler ABD'de Korona virüsü testi kitleri üretti.

2

KIBRIS´TA KONAK KONUŞULDU

3

CEZAYİR´DE SAKA RÜZGARI

4

SAKIZ ADALILAR İSYANDA

5

Olten Filarmoni Orkestrası ile ?´İspanya´da Bir Gece´´

6

Türk organik ürünleri Almanya´da

7

Küresel Isınma, dünyayı tehdit ediyor

İlginizi Çekebilir


İZMİR SEV ÖĞRENCİLERİ İSPANYA´DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, İspanya´nın Valensiya kentinde gerçekleşen ve Birleşmiş Milletler´in küçük bir modeli olan VALMUN konferansında ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Dünya sorunlarına yönelik çeşitli çözümler üreten İzmirli minik delege

Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, İspanya´nın Valensiya kentinde gerçekleşen ve Birleşmiş Milletler´in küçük bir modeli olan VALMUN konferansında ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Dünya sorunlarına yönelik çeşitli çözümler üreten İzmirli minik delegeler konferansa büyük katkı sağladılar.

 

Öğrencilerini ülkesine ve ulusal değerlere saygılı, 21. yüzyıl becerilerine sahip birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedefleyen İzmir SEV İlköğretim Kurumları´nın öğrencileri, İspanya Valensiya´daki uluslararası konferansta ülkemizi temsil ettiler.

 

Birleşmiş Milletler´in (BM) ortaokuldaki küçük bir modeli olan JMUN (Junior Model United Nations- Genç Model Birleşmiş Milletler) İspanya´daki VALMUN Konferansı, dünyanın dört bir yanından geniş bir katılımla gerçekleşti. American School of Valencia´nın gerçekleştirdiği VALMUN Konferansı, İspanya´dan çeşitli medya kanallarının da dikkatini çekti.

 

KONFERANSA İZMİR SEV İMZASI

 

İzmir SEV´in 20 minik delegesi, JMUN Kulübü-İngilizce Öğretmeni Sırma Göknur liderliğinde yaptıkları hazırlıklar sonrasında oldukça başarılı bir konferans geçirdiler. Komitelerinde dünya sorunlarıyla ilgili çeşitli çözümler üreten öğrenciler, uluslararası okullardan gelen öğrencilerle işbirliği içinde çalıştılar. İzmir SEV öğrencilerinden Talya Dedeköylü, Eco-Soc Komitesinde ?En Çok Gelişim Gösteren Delege? sertifikasını alırken, Naz Güven de kendi komitesine sunduğu katkılardan dolayı özel olarak kutlandı.