1

Askıda Fatura İzmir’de

2

BALIK HALİ ESNAFINDAN BİZ VARIZ DAYANIŞMASINA DESTEK

3

Çiftçiler Günü’nde Başkan Soyer sırtında küfeyle enginar hasadına katıldı

4

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLİM KURULU “AVM’LER AÇILMAMALIDIR”

5

OLAĞANÜSTÜ SÜREÇTE, İNSANÜSTÜ GAYRET...

6

2020 “HEMŞİRE VE EBE YILI”

7

İzmir Barosu'ndan bilgilendirme

İlginizi Çekebilir


İZMİR BAROSU KRİZDEN FIRSAT ÜRETMEYİ BIRAKIN!

Gerek ülke gerekse de dünya genelinde çok ağır bir sağlık krizi yaşanmakta iken hükümet, çıkardığı torba yasalarla yargılamalardan avukatları dışlamaya yönelik fırsat üretme gayretindedir.

Gerek ülke gerekse de dünya genelinde çok ağır bir sağlık krizi yaşanmakta iken hükümet, çıkardığı torba yasalarla yargılamalardan avukatları dışlamaya yönelik fırsat üretme gayretindedir.

 

 

HMK 151. maddede yapılan değişiklikle duruşma salonunda bulunmakla birlikte, görülen davada taraf vekili sıfatı bulunmayan avukatların, duruşma düzenini bozmaları halinde duruşma salonundan çıkarılabileceği hükme bağlanmak istenmektedir.

 

 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, yapılmak istenen değişiklik mahkeme hakimine sübjektif ve sınırsız bir güç tanınmaktadır.

 

 

Öte yandan, muğlak ifadeler ile getirilmek istenen bu düzenleme; avukat kimliği ile duruşma izleyen ve duruşmaların adilliği ve aleniyetini sağlayan meslektaşlarımız üzerinde baskı yaratmayı ve taraf avukatları yalnızlaştırmayı ve sindirmeyi amaçlamaktadır.

 

 

Özellikle küresel bir salgın hastalıkla boğuştuğumuz bu sıradışı dönemde;  baroların kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve her türlü hak ihlali davalarında müdahil olması yönünde düzenleme yapmak yerine; görevlendirdikleri gözlemci avukatlar vasıtasıyla duruşmalara iştirak eden baroları duruşma salonlarından uzaklaştıracak böyle bir düzenleme yapılması da kabul edilemez.  

 

 

İZMİR BAROSU olarak, torba yasalara doldurulmuş hükümlerle AVUKATSIZ yargılama sistemi getirilmesi yönündeki tüm girişimlerin acilen durdurulmasını talep ediyoruz.

 

 

Bir kez daha hatırlatıyoruz; Barolar ve avukatlar olarak ne yaparsanız yapın;

 

 

Vazgeçmeyecek, Teslim olmayacak, Biat etmeyeceğiz.

 

 

----------------------------------------------------------------

İZMİR BAROSU BAŞKANLIĞI