Anahtar Kelimeler: İZMİR' ' "KAPATIN" UYARISI
1

TUNÇ SOYER’DEN ÇALIŞANLARA MORAL ZİYARETİ

2

İZSU'DAN ENGELLİ VE 65 YAŞ ÜSTÜ ABONELERE GEZİCİ HİZMET

3

İZMİR’DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÇORBA VE EKMEK

4

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AİLELERE 16 MİLYON LİRALIK YARDIM

5

HAVALİMANI OTOBÜS SEFERLERİ ŞEHİR İÇİNE YÖNLENDİRİLDİ

6

KARŞIYAKA’DA VEFA GURUBUNDAN HİJYEN DENETİMİ

7

NAKLİYECİLER SİTESİNE NEŞTER

İlginizi Çekebilir


İZMİR'DE AVM'LERİ "KAPATIN" UYARISI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisindeki AVM’lerin faaliyetlerini durdurmalarını istedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisindeki AVM’lerin faaliyetlerini durdurmalarını istedi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün yol açtığı salgına karşı mücadele her alanda sürüyor. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda, insanların birbirine çok yakın olacağı konser, lokanta, kahvehane, bar, nargile salonu, tiyatro, sinema, her türlü kapalı çocuk oyun alanı (AVM ve lokanta içindekiler dahil), SPA ve spor merkezleri gibi birçok mekanın çalışması geçici bir süreyle durdurulmuştu.?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının yayılmasını en aza indirmek amacıyla yukarıda belirtilen yerlere ilave olarak insan sirkülasyonunun yoğun olduğu ve bulaşma riskinin yüksek olduğu alışveriş merkezlerinin (AVM) de geçici süreyle faaliyetlerinin durdurulmasının uygun olacağına karar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in talimatı doğrultusunda, Genel Sekreter Buğra Gökçenin imzasıyla bu karar İzmir'deki tüm AVM yönetimlerine elden tebliğ edildi.?