1

İZMİR BAROSU KRİZDEN FIRSAT ÜRETMEYİ BIRAKIN!

2

ORTAK AKIL VE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE MÜCADELEYE DEVAM

3

İZMİR’DE BİT PAZARLARINA İZİN YOK

4

İZTO’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ‘TATLI BİR MOLA’

5

İZMİR BAROSU: YAŞAM KÂR'DAN DEĞERLİDİR

6

BAŞKAN SOYER’DEN MİNİBÜSÇÜLERE DESTEK

7

İZMİR’DE PARK BAHÇE VE SAHİLLER ISSIZ KALDI

İlginizi Çekebilir


İZMİR’DE ZABITADAN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

İzmir’de koronavirüs salgını sebebiyle hijyenik ürünler satan işletmelere fahiş fiyat denetimi yapıldı. Denetimlerin aralıksız süreceği belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınından dolayı hijyen malzemelerinin fahiş fiyatla satılmasını önlemek için denetimlerini arttırdı. Yurttaşların şikayetleri değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı İzmir Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ateş ölçer, kolonya, dezenfektan, maske, el sabunu ve genel temizlik maddeleri satan market, eczane ve tıbbi ürün mağazalarını denetledi. İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Müdürlüğü görevlilerinin de bulunduğu denetimlerin 30 ilçede aralıksız süreceği belirtildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü Zabıta Komiseri Reşit Turan, yurttaşların mağduriyetini önlemek için hijyen ürünleri ve tıbbi malzemelerin dışında gıda ürünlerinde de haksız fiyat artışı yapan işletmeleri incelemeye aldıklarını söyledi. Turan satış fiyatının üzerinde bir fiyatla ürün satanlarla ilgili cezai işlem yapılmak üzere Ticaret Bakanlığı’na bildirimde bulunduklarını aktardı.
 
Şikayet sayısı yüzde 100 arttı
İzmir Ticaret İl Müdürlüğü verilerine göre hijyen ürünleri ve tıbbi malzemelerde fiyat artışıyla ilgili şikayetler son iki hafta içinde yüzde yüz arttı. Yurttaşlar haksız fiyat artışıyla ilgili şikayetlerini Ticaret Bakanlığı’nın mobil uygulaması (HFA-Bildirimi) veya T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden bildirebiliyor.   
                                    
Satış fiyatının üzerinde bir fiyatla ürün satan işletmelere 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında para cezası uygulanıyor.