1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


Karşıyaka Belediyesi´nden Homeros Edebiyat Ödülleri

Türk Edebiyatı´na katkı sunmak ve usta sanatçıların adını yaşatmak amacıyla düzenlenen ?Karşıyaka Belediyesi Geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri´ için başvuru süreci başladı. Yarışma bu kez, ?Tarık Dursun K. Hikâye Ödülü? ve ?Bir Şiiri İnceleme Ödülü? ba

Türk Edebiyatı´na katkı sunmak ve usta sanatçıların adını yaşatmak amacıyla düzenlenen ?Karşıyaka Belediyesi Geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri´ için başvuru süreci başladı. Yarışma bu kez, ?Tarık Dursun K. Hikâye Ödülü? ve ?Bir Şiiri İnceleme Ödülü? başlıkları altında, iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek. 

 

TARIN DURSUN K. ANISINA 

Karşıyaka´da yaşamış ve üretmiş usta yazar Tarık Dursun K. adına verilecek Hikâye Ödülü´ne, dileyen her yazar, kaleme aldığı özgün bir hikâye ile başvuru yapabilecek. Yarışmanın Seçici Kurulu Gönül Çatalcalı, Veysel Çolak, Muzaffer Kale, Ayşem Kalyoncu, Fergun Özelli ve Hüseyin Yurttaş´tan oluşacak. Son başvuru tarihi 28 Şubat 2020 olarak açıklanırken, ödül töreni de 29 Mayıs´ta yapılacak. 

 

ŞİİR SANATI ÜZERİNE

Şiir sanatına ilişkin düşünce ve çalışma üretilmesini teşvik etmeyi amaçlayan Bir Şiiri İnceleme Ödülü´ne de 10 Ocak 2020´ye kadar başvuru yapılabilecek. Yarışma çerçevesinde incelemeler, 1923 yılı sonrasında yazılmış Türk şiirleri arasından seçilecek bir eser üzerine yapılacak. Seçici Kurulu Prof. Mehmet Yalçın, Prof. Mustafa Durak, İbrahim Oluklu, Veysel Çolak ve Aslıhan Tüylüoğlu´ndan oluşan yarışmanın ödül töreni Dünya Şiir Günü olan 21 Mart´ta düzenlenecek. Her iki ödüle ilişkin detaylı bilgi için 0232 3994086 numaralı telefondan Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü´ne ulaşılabilecek. 

 

ÖDÜL YÖNETMELİKLERİ: 

http://www.karsiyaka.bel.tr/tr/tarik-dursun-k-hikaye-odulu

http://www.karsiyaka.bel.tr/tr/bir-siiri-inceleme-odulu