Anahtar Kelimeler: KONAK TUTUN KAMPANYASI
1

Kadına şiddete dur diyecekler

2

Kadın eğitilirse dünya değişir

3

Av. Kayadelen: ?Yasalar kadınları korumuyor?

4

Kadınlar Gününde Yemek Yarışması Heyecanı

5

BİLİM DÜNYASININ EGELİ KADINLARI

6

İZSİAD ve TSKF ortaklığında Dünya kadınlar günü paneli

7

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: ?Kadına şiddeti aklama, suça ortak olma?

İlginizi Çekebilir


KONAK CKD TUTUN KAMPANYASI

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezinin Ağustos ayında tüm şubeleri ile Türkiye genelinde başlattığı ´´Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi´´ kapsamında CKD İzmir Şubesi´nden kahvaltı organizasyonu yapıldı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi, "Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi" kapsamında bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

CKD İzmir Şubesi yapılan organizasyonun ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada şunlara yer verildi;

 

"Toplumumuzu tehdit eden önemli tehlikelerden biri de uyuşturucu bağımlılığıdır. Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezinin Ağustos ayında tüm şubeleri ile Türkiye genelinde başlattığı " Hayata Tutun Hayatta Tutun, Uyuşturucuya karşı anneler hareketi" kapsamında CKD İzmir Şubesi olarak düzenlediğimiz kahvaltılı söyleşimizi gerçekleştirdik. Konuşmacı olarak Sağlık İş İzmir Şube Başkanı, Aile Terapisti Dr. Alper Zobarlar, Aile Terapisti Uzman Hemşire Şükran Altınbaş Yavuz, Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubeden Polis Memuru Bircan Burkan katıldılar. Uyuşturucu Bağımlılığı ile topyekün mücadele edilmesi için toplumsal mutabakat sağlanmalıdır. Bu amaçla derneğimiz tarafından çeşitli kurumsal ziyaretler gerçekleştirildi. Bu tanıtımlar sonucunda etkinliğimize Ak Parti İzmir İl Kadın Kollar, İyi Parti izmir İl Kadın Kolları, Vatan Partisi izmir İl Temsilcisi, Vatan Partisi İzmir İl Kadın Kolları, ADD Konak Şube Yöneticileri, CKD İzmir Şubeleri Yöneticileri, Mahalle Muhtarları katıldılar. Uyuşturucu ile doğru mücadele edebilmek için doğru bilgilenmek ve kullanımı genellikle gençler arasında yaygın olan bu bağımlılık çeşidinden gençlerimizi koruyabilmek için güvenlik, aile, toplumun iş birliği yapması sonucu çıktı. Bu anlamda Demokratik kitle örgütlerine de önemli görevler düşüyordu. Toplantının en önemli sonucu benim çocuğum değil bizim çocuklarımız diyebilmek ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza topluca sahip çıkabilmek çabasıdır. Bu ruhu 100 kişilik kahvaltılı söyleşimizde hissedebildik. Eğitim çalışmalarımız ve kurumlarla görüşmelerimiz ileriki günlerde de devam edecektir. Söyleşimize katılan kurum temsilcilerine ve duyarlı tüm üye ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz."