Anahtar Kelimeler: MOBİL İNTERNET HIZIMIZ Mbps
1

HYUNDAİ ASSAN PLANLI OLARAK ÜRETİME ARA VERİYOR.

2

Tasarım Harikası Hyundai Yeni Elantra Tanıtıldı.

3

Hyundai Elantra ?Parametrik Dinamik? Bir Tasarımla Geliyor.

4

Hyundai SUV Ailesine Taze Kan Geliyor.

5

Daha şık, Daha Güvenli ve Daha Verimli Hyundai i30

6

Hyundai i20: Etkileyici Tasarım İleri Teknolojiyle Buluşuyor.

7

İzmir´in Lideri Fiat! Poyraz Otomotiv´e liderlik ödülü

İlginizi Çekebilir


MOBİL İNTERNET HIZIMIZ 34,5 Mbps

Ülkelere göre mobil internet hızı belli olurken, Türkiye´de bu oran 34,5 Mbps olarak görüldü. En yüksek mobil internet hızının ise 67,3 Mbps ile Norveç´de olduğu kaydedildi.

Ülkelere göre mobil internet hızı belli olurken, Türkiye´de bu oran 34,5 Mbps olarak görüldü. En yüksek mobil internet hızının ise 67,3 Mbps ile Norveç´de olduğu kaydedildi.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, ülkelere göre mobil internet hızlarını konu alan araştırmayı inceledi.PRNet´in Ookla verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye´nin mobil internet hızı 34,5 Mbps olarak belirlendi. Bu oran en yüksek Norveç´de görülürken, mobil internet hızının ise 67,3  Mbps olduğu kaydedildi. Norveç´ten sonra 65,1 Mbps mobil internet hızı ile Kanada ikinci sırada gelirken, üçüncü sırada 60,7 Mbps ile Hollanda´nın yer aldığı saptandı. Türkiye´ye mobil internet hızında en yakın ülke ise 34,6 Mbps hız ile İspanya olarak kayıtlara geçti. Bu listede Türkiye´nin mobil internet hızında ABD, Çin ve İngiltere gibi ülkeleri de gerisinde bıraktığı gözlendi.

PRNet ve Ajans Press´in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılında internet başlığı altında 162 bin 116 haber çıkışı gözlenirken, sadece mobil internet ile alakalı bin 269 haber yapıldığı görüldü.