Funda Arbak
25.03.2020 00:07:38
Evet katıliyorum.İzmir,in etrafında bunca tarıma elverişli araziler var .Bunların iyi tohumlar ile desteklenip halka temiz gıda tedarik edilmesi gektiğini düşünuyorum.Siz ve Tunç beyin bu konudaki hassasiyetinizin farkında olan biri olarak sizleri kutlar emeklerinizin tohuma ,tohumların sağlıga dönüşmesini dilerim.Yapılacak bir sosyal proje ağı olur ise gönullü calısarak katkı sağlamak isterim.Ayrıca Bilgi ünuversitesi sosyoleji mezunu kızım bu konuda iş olarakta destek verebilir .Bu bir sosyal sorumluluktur .SEVGILER

1

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ŞİRKET YÖNETİCİLERİNE KORONAVİRÜS GÖREVİ

2

İZMİRLİLERİN ATEŞİ TERMAL KAMERAYLA ÖLÇÜLÜYOR

3

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ ATIK TOPLAYICILARINA GIDA PAKETİ

4

TOPLU ULAŞIMDA DÜŞÜŞ YÜZDE 85’İ BULDU

5

BÜYÜKŞEHİR'İN DAYANIŞMA KAMPANYASINA İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK

6

İZMİR, ÖZÜNÜ BOZMADAN YENİ BİR EKOSİSTEM YARATMALIDIR

7

İZMİR EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ “SALGINI DURDURMAK İÇİN ÖNCE ÇARKLARI DURDURUN”

İlginizi Çekebilir


NEPTÜN SOYER’DEN YERLİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİ ÇAĞRISI

İzmir Köy Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, koronavirüs salgını nedeniyle alınan ekonomi tedbirleri kapsamında tarımın olmadığını vurgulayarak yerli üretim seferberliği çağrısı yaptı.

İzmir Köy Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, koronavirüs salgını nedeniyle alınan ekonomi tedbirleri kapsamında tarımın olmadığını vurgulayarak yerli üretim seferberliği çağrısı yaptı.

İzmir Köy Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, koronavirüs salgını nedeniyle alınan ekonomi tedbirlerinde tarımsal desteklerin olmadığına değinerek yerli üretim seferberliği çağrısı yaptı. Neptün Soyer, “Tarım bu ülkenin en önemli ekonomik kaynağıdır. Biz yerli ve milli üretime dönmek, yerli üreticimizi korumak zorundayız. Buradan çağrımızdır. Yerli üretim seferberliği başlatılsın” dedi.

“Toprağımızı çapalamaya devam ediyoruz”

Zor günler geçirdiğimiz şu günlerde dayanışma içinde olmamız gerektiğini belirten Neptün Soyer, “İzmir Köy-Koop Birliği olarak 1971’de dayanışma ruhuyla kurulduk. Şimdi de üretici olarak üzerimize düşen her neyse onu yapacağız. Kentlinin sofrasını boş bırakmamak için üretmeye, toprağımızı çapalamaya devam ediyoruz. Bu ekonomik krizle başa çıkmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 19 maddelik pakette tarımla ilgili tedbirler olmadığını gördük. Köylünün üretmesi için faizlerin düşürülmesini, girdi maliyetleriyle ilgili bazı desteklerin açıklanmasını bekliyorduk. Tarım bu ülkenin en önemli ekonomik kaynağıdır. Biz yerli ve milli üretime dönmek, yerli üreticimizi korumak zorundayız. Buradan çağrımızdır. Yerli üretim seferberliği başlatılsın” şeklinde konuştu.

Kredi ödemelerine erteleme

Tarımın ekonomiyi canlı tutmadaki etkisine dikkat çeken Soyer; “Bizler daha 2019 yılının tarım desteklerini alamadık,tarım kredilerinin geri ödemesini bir süre faizsiz ertelenmesi bizleri rahatlatacaktır, köylü üretecek ürününü satacak gidecek esnaftan alışveriş yapacak, yoksa bizim de küçük esnafın da ayakta durması zor” dedi.