1

KÜRESEL ISINMANIN SONUÇLARI KORONAVİRÜS SALGININDAN DAHA AĞIR OLUR

2

SAKIZ ADASINDA İLK CORONO VİRÜS VAKASI GÖRÜLDÜ.

3

Türk gençler ABD'de Korona virüsü testi kitleri üretti.

4

KIBRIS´TA KONAK KONUŞULDU

5

CEZAYİR´DE SAKA RÜZGARI

6

SAKIZ ADALILAR İSYANDA

7

Olten Filarmoni Orkestrası ile ?´İspanya´da Bir Gece´´

İlginizi Çekebilir


Olten Filarmoni Orkestrası ile ?´İspanya´da Bir Gece´´

Olten Filarmoni Orkestrası altıncı sanat sezonunda 14 Şubat Sevgililer Günü´ne özel ?İspanya´da Bir Gece? konseri düzenliyor. Tulio Gagliardo Varas konuk şefliğinde, gitarist Ezgi Anıl solistliğindeki konser, İspanyol koreograf Carlos Vilan´ın Flamenko da

İzmir´in ilk özel orkestrası olan Olten Filarmoni Orkestrası Sevgililer Günü Özel konserinde İspanyol müziğini ve danslarını sanatseverlerle bir araya getiriyor. Konuk Şef Tulio Gagliardo Varas ve solist Ezgi Anıl´ın gitarıyla büyüleyeceği eşsiz müzik gecesine, İspanyol koreograf Carlos Vilan Flamenko dansıyla eşlik ediyor.

İspanya´da Bir Müzik Gezintisi

Solist Ayşe Yazgan Batıgün ve Besteci Avni Anıl´ın oğlu olarak 1975 yılında İzmir´de dünyaya gelen solist Ezgi Anıl, Flamenko ve emprovize çalışmalarına olan ilgisi sonucu 1998 yılında Madrid´e gidiyor. Paco De Lucia´ya olan aşırı hayranlığı nedeniyle burada ?Paquito? takma adını alan Ezgi Anıl´ın Flamenko´ya olan özel ilgisi nedeniyle Sevgililer Günü Özel Konseri planladıklarını dile getiren Olten Sanat İcra Kurulu Başkanı Fatma Olten, ?Olten Sanat Koordinatörü Akgün Çavuş´un katkılarıyla, gitarist Ezgi Anıl, Konuk Şef Tulio Gagliardo Varas ve Carlos Vilan´ın Flamenkosuyla bu unutulmaz Sevgililer Günü gecesine bütün İzmirlileri davet ediyoruz? şeklinde konuştu.

Olten Filarmoni Orkestrası ile İspanya´da Bir Gece Konseri 19 Şubat saat:20.30´da İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi´nde gerçekleşecek.