1

HYUNDAİ ASSAN PLANLI OLARAK ÜRETİME ARA VERİYOR.

2

Tasarım Harikası Hyundai Yeni Elantra Tanıtıldı.

3

Hyundai Elantra ?Parametrik Dinamik? Bir Tasarımla Geliyor.

4

Hyundai SUV Ailesine Taze Kan Geliyor.

5

Daha şık, Daha Güvenli ve Daha Verimli Hyundai i30

6

Hyundai i20: Etkileyici Tasarım İleri Teknolojiyle Buluşuyor.

7

İzmir´in Lideri Fiat! Poyraz Otomotiv´e liderlik ödülü

İlginizi Çekebilir


OSF Global Services, İYTE´ye laboratuvar kurdu

Üniversite ile iş dünyasının ortak projeler yürüterek iş birliklerine imza atmasının en güzel örneği, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile uluslararası yazılım şirketi OSF Global Services Türkiye Ofisi arasında yapılan işbir

Üniversite ile iş dünyasının ortak projeler yürüterek iş birliklerine imza atmasının en güzel örneği, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile uluslararası yazılım şirketi OSF Global Services Türkiye Ofisi arasında yapılan işbirliği ile verildi.

 

Yapılan işbirliği ile OSF Global Services  İYTE Bilgisayar Mühendisliği Bölümü´ne 10 adet yüksek kapasiteli bilgisayar bağışlayarak ?Veri Analitiği Laboratuvarı? kurdu.

 

 

Ortak projeler geliştirecekler

 

Laboratuvarın açılışında konuşan İYTE Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tolga Ayav, bu tarz işbirliklerine üniversitelerin ihtiyacı olduğunu söyleyerek, OSF Global Services´in verdiği bu desteğin önemine vurgu yaptı. Bulut teknolojileri ve veri analizi üzerine projeler geliştirecekleri bir laboratuvar kurduklarını söyleyen Doç. Dr. Ayav, ?Bu laboratuvarda veri bilimi ile ilgili projeler geliştireceğiz. Bu anlamda OSF Global Services firması ile işbirliklerimiz sürecek? dedi.

 

Öğrencilere staj ve iş imkanı

 

OSF Global Services Türkiye Ülke Müdürü Dr. Gürkan Üstünkar ise, Kanada merkezli bir yazılım firması olarak İYTE ile bir çalışma yapmak istediklerini belirterek bu bilgisayarları bağışlama kararı aldıklarını söyledi. Üstünkar, ?Bu laboratuvar ile buradaki öğrencilere ve bölüme katkı sağlamak istedik, İYTE de buna sıcak baktı. Öğrencilere staj imkanı, bitirme projesi desteği ve sonrasında mezun olduklarında da iş imkanı sağlamak temel hedefimiz. Ek olarak çalışanlarımızın uzman oldukları konularla ilgili İYTE´de çalıştaylar düzenlemesini ve son sınıftaki ve yeni mezun öğrencilerin OSF Akademi programında yer almasını da hedefliyoruz. Türkiye´de ofis açmak için İzmir´i seçmiş bir uluslararası yazılım firması olarak kentimizin tek ve ülkemizin 3. en başarılı araştırma üniversitesi ile bu tarz bir işbirliğine girmekten mutluyuz, umuyoruz ileriki günlerde başka projelerde de beraber çalışma imkanı bulacağız? diye konuştu.