Anahtar Kelimeler: Profesörden Bayramı Mesajı
1

İLK KEZ BİR İŞYERİ HEKİMİ ARKADAŞIMIZI COVİD-19 NEDENİYLE MESLEK HASTALIĞINDAN KAYBETTİK

2

PROF. DR. KAMURAN ELBEYOĞLU, KORONA COVID 19 BİZE NE YAPTI

3

Doç. Dr. Döşkaya “Tüm konsantrasyonumuz ve birikimimiz ile aşı projemizi oluşturduk”

4

EGE ÜNİVERSİTESİ SENATOSU İNTERNET ORTAMINDA TOPLANDI

5

İZMİR VETERİNER HEKİMLERİ ODASI COVİD-19 İLE YAŞAMAYA

6

İZMİR TABİP ODASI İSMİNİ VE LOGOSUNU KULLANAN ASILSIZ PAYLAŞIMLARA İTİBAR ETMEYİN

7

EGELİ BİLİM İNSANI DOÇ. DR. DÖŞKAYA, KOVİD-19 SANAL KONFERANSINA KATILACAK

İlginizi Çekebilir


Profesörden Tıp Bayramı Mesajı :

"Biz Hipokrat Yeminini Böyle Günlerde İnsanlığa Hizmet Etmek İçin Ediyoruz"

Türkiye ve dünya koronavirüse karşı mücadeleyi sürürken, bir özel hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Safiye Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı töreninde yaptığı konuşmada "Bizler Hipokrat Yeminini böyle zor günlerde insanlığın sağlığını korumak adına ediyoruz" dedi.

Özel Ata Sağlık Hastanesi´nde 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği düzenlendi. Hastane çalışanlarının pasta kestiği toplantıda konuşan Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Safiye Yılmaz, "14 Mart Tıp Bayramı bizim için çok anlamlı bir gün. Ancak sağlıkta şiddet hala devam ediyor. Şu anda sağlık çalışanlarının ön planda olduğu bir sağlık sıkıntısı yaşıyoruz. Her yer kapatılıyor, ama hastaneler 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. Böyle durumlarda en önce sağlık çalışanları olarak en önde siper oluyoruz. Hiçbirimizin de korku aklımıza gelmiyor" dedi.
CANSİPERHANE ÇALIŞIYORUZ
Hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hala sürdüğüne dikkat çeken Dr. Yılmaz, "Bize ´Nerede hipokrat yemininiz´ diyen hastalara bugünleri hatırlatmak lazım. Biz Hipokrat Yeminini bize hakaret ederken sağlık hizmeti vermek adına etmiyoruz. Biz tüm hastalara böyle zamanlarda cansiperhane çalışmayı onların sağlıklarını korumayı taahhüt ediyoruz. Hizmet sektöründe tıp dışında hem ruha hem bedeni hizmet eden bir alan yoktur.  Tüm sağlık çalışanların Tıp Bayramı kutlu olsun" diye konuştu.
 
 
 /resimler/2020-3/14/1305415394638.jpg