1

İLK KEZ BİR İŞYERİ HEKİMİ ARKADAŞIMIZI COVİD-19 NEDENİYLE MESLEK HASTALIĞINDAN KAYBETTİK

2

PROF. DR. KAMURAN ELBEYOĞLU, KORONA COVID 19 BİZE NE YAPTI

3

Doç. Dr. Döşkaya “Tüm konsantrasyonumuz ve birikimimiz ile aşı projemizi oluşturduk”

4

EGE ÜNİVERSİTESİ SENATOSU İNTERNET ORTAMINDA TOPLANDI

5

İZMİR VETERİNER HEKİMLERİ ODASI COVİD-19 İLE YAŞAMAYA

6

İZMİR TABİP ODASI İSMİNİ VE LOGOSUNU KULLANAN ASILSIZ PAYLAŞIMLARA İTİBAR ETMEYİN

7

EGELİ BİLİM İNSANI DOÇ. DR. DÖŞKAYA, KOVİD-19 SANAL KONFERANSINA KATILACAK

İlginizi Çekebilir


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DÖNER SERMAYE MÜJDESİ

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına sabit üstü ek ödemelerin tavandan ödeneceğini açıkladı.

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına sabit üstü ek ödemelerin tavandan ödeneceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik yapılan ek ödemelerin en yüksek seviyede yapılacağını açıklamasının ardından yazılı bir açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, kararı olumlu bulduklarını ifade etti. Özdemir, “Covid-19 sebebiyle sağlık çalışanları kendi hayatını tehlikeye atarak bu virüsü önlemek için çaba göstermektedir. Elbette ki hakları ödenmez. Bu sebeple de geçen hafta ilk defa mecliste sağlık çalışanlarını alkışlatan Bakan Koca'ya sağlıkçılara sadece alkış yetmez diyerek Sağlık-Sen olarak bizde desteğimizi vermiştik. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugünkü yapmış olduğu basın toplantısında hastanelerde ve kurumlarda bu salgın nedeniyle hastaların azalması sebebiyle ek ödeme alması çok zordu. Bu süreçte fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına sabit üstü ek ödemelerin tavandan ödeneceğini bildirdi. Açıklama ile 3 ay boyunca performans kriterleri uygulanmayacak, hangi hastane hangi kurumun ne kadar fatura kesimine bakılmaksızın tavan ödemeleri neyse o ücretleri alacaktır” ifadelerini kullandı.

Çalışanların 900 ile 1800 TL arasında ücret alacaklarına dikkat çeken Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 “Çalışanlarımız Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'nın açıklamasına bağlı olarak bir hekim dışı bir Sağlık Çalışanının Unvanına, Eğitimine, Çalıştığı Birime ve Kadro Derecesine göre ‘Sabit Ek Ödemenin’ üstüne 900 TL ile 1800 TL arasında ücret alacaklardır. Pratisyen ve uzman hekimlerimizin de bu tavan ödemeleri gayet olumludur ve hak ettikleri ücretleri alacaktır. Bu tavan ödemede genel idari hizmetler sınıfı çalışanlarımız maaş katsayıları düşük olmasından dolayı mağduriyetleri giderilmesi için bu düzenleme dışında ek bir ücret verilmelidir. Ayrıca bu düzenlemenin kalıcı olması Genel Merkezimizin talepleri arasındadır. İlk olarak bu açıklama döner sermaye konusunda sıkıntıya giren kurumları rahatlatacaktır. Tavandan ödeme yapılmamış olsaydı hekim dahil bir çok çalışanımız bu ay neredeyse hiç sabit üstü ek ödeme alamayacaktı. Sayın bakanımıza yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kısa süreli iyileştirme dışında bakanlığımızdan; Tüm sağlık çalışanlarına 3600, Döner Sermaye de adaletli dağılım,  Yardımcı hizmetlere memur kadrosu, Personel alımının artırılması, Yıpranma payının geriye dönük işlemesi yönünde taleplerimizi de hatırlatıyoruz. Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarını özlük haklarının geliştirilmesi yönünde adımlarımız devam edecektir. Genel merkezimizin bu yönde çalışmaları devam etmektedir.”