1

BEKO: ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARTIYOR

2

Bağımsızlık Mücadelemiz, Besleme Kalemşörlerin Dil Uzatabileceği Bir Değer Değildir!

3

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

4

TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

5

ADALET KOMİSYONUNDA İNFAZ DÜZENLEMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

6

TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

7

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA: “DEĞİL ELİMİZİ, TÜM VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

İlginizi Çekebilir


Torbalı´da zeytin festivali gerçekleşti

İlçedeki tarımsal ürünleri festivallerle tanıtan Torbalı Belediyesi dün kırsal Saipler Mahallesi´nde zeytin festivaline imza attı. Ünlü sanatçıların sahne aldığı festival binleri ağırladı

Torbalı Belediyesi, ilçenin önemli tarım ürünlerini ve kırsal merkezleri tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Çapak Mahallesi´nde Bardacık İnciri, Karakızlar Mahallesi´nde ise Börülce festivali düzenleyen belediye dün de Saipler Mahallesi´nde zeytin festivali düzenledi. Torbalı´nın her yerinde yetişmesine rağmen Saipler Mahallesi ile özdeşleşen ve köylünün önemli geçim kaynaklarından olan zeytini ve doğası ile kendine hayran bırakan Saipler Mahallesi´ne tanıtmak amacıyla bu yıl 8´incisi gerçekleşen Zeytin Festivali´ne binlerce kişi katıldı. Mahallenin içinde kurulan yerli üretici tezgahlarında köylüler başta zeytin, zeytinyağı, kantaron yağı olmak üzere, organik tarımsal ürünleri satıp ekonomilerine katkıda bulunurken, günün sonunda düzenlenen gösteri ve konserlerle de moral buldu. Öte yandan mahalleye Torbalı dışından da çok sayıda ziyaretçi akın etti. Bir yıl rekoltenin yüksek bir yıl da düşük olduğu zeytinin bu yıl yok senesi. Yok senesinde gerçekleşen festival moralsiz üreticiye de büyük moral oldu.

 

KAH DUYGULANDILAR KAH YERLERİNDE DURAMADILAR

 

İZBAN İstasyonundan kalkan ücretsiz taşıma araçları ile festival alanına ulaşan vatandaşlar, Komedi Dans Üçlüsü´nün gösterisi ile kahkahaya boğulurken, Yasemin Çandır ve usta sanatçı Hüner Coşkuner´in şarkıları ile de unutulmaz anlar yaşadı. Bu yıl 8´incisi gerçekleşen Zeytin Festivali´ne katılım da oldukça yoğun oldu. Gün boyu etkinliklerin gerçekleştiği, alışverişlerin sürdüğü festivalin sonunda gerçekleşen konserler katılımcıları eğlendirdi. Hüner Coşkuner´in birbirinden özel parçaları ile kah duygulanan kah da yerinde oturamayıp oynamaya başlayan katılımcılar, Saipler´de unutulmaz bir gün yaşamış oldu. 

 

HÜNER´DEN BAŞKAN UYGUR´A TEŞEKKÜR

 

Festivale Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Belediye Başkan Yardımcıları Ali Yakupoğlu, Yavuz Selim Özgan ile Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Serkan Tekin de katıldı. Kaymakam Öter, zeytinin Torbalı için önemine değinerek, gerçekleşen bu festivallerin üretici ve ilçe ekonomisi için oldukça önemli olduğunu kaydetti. Öte yandan ünlü sanatçı Hüner Coşkuner Torbalı´da olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, ?Burada olmaktan, üreticilerimizin bu özel gününde sahneye çıkmaktan dolayı çok mutluyum. Belediye Başkanı İsmail Uygur´a üreticinin, köylünün ve sanatçının yanında olduğu için teşekkür ediyorum? dedi. Torbalı zeytinin ve yağının kalite açısından Türkiye´nin en iyi zeytinlerinden biri olduğunu Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Serkan Tekin, ?Torbalı´da yaklaşık 2 milyon adet zeytin ağacı bulunuyor. Bin 200´ün üzerinde üretici yılda 50 bin ton zeytin, 10 bin ton da yağ üretiyor. Torbalı, sanayisinin yanı sıra tarımıyla da anılmayı hak eden bir ilçe. O yüzden bu tür festivallerle hem üreticimize destek olmak istiyoruz hem de ekonominin canlanmasını hedefliyoruz? ifadelerini kullandı.