1

Kuduz Aşılama Programı Uzatıldı

2

“Öğle Molası” Çiftçilerle Buluşuyor

3

“Zor zamanlarda en güçlü savunma aracı dayanışma; tarımda dayanışmanın adı KOOPERATİFÇİLİK”

4

Ege ihracatını tarım sektörü ayakta tuttu

5

İZSİAD Başkanı Küçükkurt, “Tarımda köylüyü ortaya çıkaran kooperatifçilik modelini uygulamayız”

6

TİRE'DE ÇEKİRGE ZARARLISINA KARŞI MÜCADELE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

7

“Tarım ve Gıda İşçilerinin Değerine Işık Tutan KoViD-19 Günlerinde Karşıladığımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

İlginizi Çekebilir


TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK TARIM FUARI AGROEXPO REKOR KIRDI

Orion Fuarcılık tarafından 14. Kez gerçekleştirilen Türkiye´nin en büyük ve Avrupa´nın dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 7 - 10 Şubat 2019 tarihlerinde70 ülkeden 854 katılımcı firmayı 337.240 ziyaretçi i

Orion Fuarcılık tarafından 14. Kez gerçekleştirilen Türkiye´nin en büyük ve Avrupa´nın dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 7 - 10 Şubat 2019 tarihlerinde70 ülkeden 854 katılımcı firmayı 337.240 ziyaretçi ile buluşturdu. Dört gün boyunca ulusal ve uluslararası etkinlikler ile fuar boy gösterdi.

TÜRKİYE´DE İLK KEZ TARIM BAKANLARI ZİRVESİ

?Türkiye´nin en büyük, Avrupa´nın dördüncü büyük tarım fuarı olan 14. AGROEXPO vesilesi ile Türkiye tarımının kalbinin attığı ve Ege´nin incisi İzmir´de uluslararası ve yerli konuklara ev sahipliği yapmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını? dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, fuarın açılış töreninden hemen sonra Orion Fuarcılık´ın ev sahipliğini yaptığı ?Dünya´da Tarımın Geleceği? konulu Uluslararası Tarım Bakanları Zirvesi´ni 15 ülke bakanı ile gerçekleştirdi.

Fuarda 2000´in üzerinde iş insanı arasında gerçekleşen ikili iş görüşmeleri sayesinde600 milyondolarlık bir ticaret hacmi yaratarak Agroexpo, sektörün lider fuarı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bunun yanı sıra Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Ege İhracatçı Birlikleri tarafından da düzenlenen ikili görüşmelerinde yüzlerce iş insanı bir araya geldi.

 

DÜNYA TARIMI YİNE 15. KEZ AGROEXPO´DA BULUŞACAK

AGROEXPO 06 - 09 Şubat 2020 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 15. kez buluşturmaya hazırlanıyor.

2020 yılında yine Türkiye´nin en büyük fuar alanı olan Fuar İzmir´de 110 bin metrekarelik kapalı alan içerisinde 14 holün tamamında düzenlenecek olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı; 15. yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini ve çiftçilerimizi Ege´nin incisi İzmir´de ağırlayacak.

Sektörün bu lider fuarı 75 ülkeden 950 katılımcı ve 350bin ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanırken, üreticiler için Türkiye´nin tüm bölgelerinden binlerce otobüs organizasyonu gerçekleştiriyor.

Orion Fuarcılık ev sahipliğinde düzenlenecek olan tarımın bu en iddialı zirvesinde, yine ulusal ve uluslararası seçkin firmalar, tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelecek.