Mufit Demirkol


AMERİKA´NIN TÜRK MİLLETİNE HEDİYESİ (!)

1950 den bu yana, gerek ?marşal yardımı? adı altında, gerekse yurt dışında ki ülkelere Türk ordusunu piyon olarak kullanan Amerika Birleşik Devletleri, ekonomisinin sadece harp malzemelerine dayalı olması nedeni ile Türkiye Cumhuriyetini nerede ise bayra


1950 den bu yana, gerek ?marşal yardımı? adı altında, gerekse yurt dışında ki ülkelere Türk ordusunu piyon olarak kullanan Amerika Birleşik Devletleri, ekonomisinin sadece harp malzemelerine dayalı olması nedeni ile Türkiye Cumhuriyetini  nerede ise bayraklarında ki 53. Yıldız haline getirecek kadar kullanması, son ?barış pınarı? harekatında istemeden Türk Milletine büyük bir iyilikte bulunarak, emperyalist hareketleri son bulmuş oldu.

    Neden 53. Yıldız.? 

    Nato üyesi olarak, her türlü  harekatta, Nato´nun en kuvvetli ordusu olmamız dolayısı ile aynı satranç oynar gibi Türk ordusunu piyon olarak kullanmasının yanı sıra, orta doğu ülkelerini kontrol altına almak için yurdumuzun bir çok yerinde ?atom başlıklı? füzeler başta olmak üzere çeşitli silahlarla donatılmış  yerleşkelerinin olması, ve bu yerleşkelerin sadece onların denetiminde olması,bizim 53. Yıldız olmamızın en belirğin ve net delilidir.

    Mashall yardımı adı altında senelerce ordumuz, dolayısı ile yurdumuz sömürülmektedir. Bu sömürücü tutum halen de devam etmektedir. Senelerce Amerika´ nın  ordumuza nerede ise bedava olarak verdiği Kamyon GMC lerin, uçak ve helikopterlerinin gerçek bedellerinin çok daha üzerinde yedek parça satışı yaparak, hediye ettiği araçların bedellerinin birkaç katı para kazanan da gene  sayın müttefiğimiz Amerika dır.

    Senelerce ilkokullarımız da ?amerikan yardımı? adı altında  yavrularımıza içirilen süt tozlarından yapılmış sütlerden tutun da, Amerikan pazarların da kapışılan eski giysileri paylaşan öğrencilerimize kadar biz hep sömürüldük. 

    Başımıza gelen iktidarları ve onların başkanlarını dahi  Amerika yönlendirmektedir. Amerikan emperyalizime karşı çıkanları, bağımsızlık isteyenleri de  Amerikan oyunları ile, kimini asarak, kimini korkutarak, kimini de kaza süsü vererek öldürerek sindirmişlerdir. Ardından gene ülkemizin vaz geçilmeyen değerlerini  de silah olarak kullanmaya başlayan gene Amerika dır. Kullanmaya başladıkları bu değerlerin başında maalesef ?inanç özğürlüğümüz? gelmektedir. Yurdumuzda gün den güne ilerlemekte olan dinimize karşı yapılan gelişmelerin hepimiz farkındayız. Zaviyeler, tekkeler ve Vakıfların kurulması ile,Atatürk ilkelerinden, laiklikten  ayrılarak, bir Arap ülkesi haline gelmemiz ortadadır. Öncelikle, eğitim bozulmuş, meslek liselerinin yerini imam hatip okulları almıştır. İşte tüm bunlar bizim 53. Yıldız olabilmemize yetmezmi? 

    İşte tam bu noktada iken, Amerika tarafından, ?barış pınarı  harekatı? nın durdurulması İstenmiştir. Önceleri Amerika ya karşı çıkıldığını zannederken, bir an da Amerika´nı istediği şekilde bu harekat durdurulmuştur. İşte bu nokta da Amerika, Türk milletine büyük bir hediye vermiştir.

    Bu hediye, senelerdir başımızda olup ta , gerek komşularımızla, gerek diğer ülkelerle aramızı bozan, ekonomimizi, eğitimimizi  bu günlere sürükleyen İktidar başımızın, emperyalist Amerika´nın kendilerine yapmış oldukları tehditten kaynaklanmaktadır. Amerika ne ile tehdit etmişti? Nedir bu kadar korkulup da bu emperyalişt Amerika´nın dediğini yaparak Türkiye mizi bu harekattan vaz geçiren.?

    O da iktidar başımızın ve yakınlarının Halk bank olayından dolayı yurt dışında ki servetlerine el konulacağı ve açıklanacağı korkusudur.

    Bu olay istenmeden de olsa Türk milleti için bir armağan, bir hediyedir. 

    Şimdi  sıra, Meclis de bulunup da, ahkam kesen hangi partiden olurlarsa olsun bu milletin vekillerinin bu vatan için borçlarını  ödemelerine gelmiştir.

    Bu vatan için, bu millet bu bayrak için hesap sorma zamanı gelmiştir. ADALETİN GERÇEKLEŞMESİ   ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

    Hesap sorulmalıdır.Soramıyorsanız, sizler de bu çetenin ortağısınız.