Mısri Nur AY


BEN ÖLMEK İS-TE-Mİ-YOR-UM !!!

İki gün önce Kırkkale´de yine bir erkek terörüne EMİNE BULUT ,10 yaşındaki kız çocuğunun gözleri önünde kurban edildi.


İki gün önce Kırkkale´de yine bir erkek terörüne EMİNE BULUT ,10 yaşındaki kız çocuğunun gözleri önünde kurban edildi.

Ben ölmek istemiyorum çığlıkları hala kulaklarımda yankılanıyor. Katliam videosunu izleyenler bilir, iliklerinize kadar donuyorsunuz.Emine Bulut, ben ölmek istemiyorum diye feryat ederken, nefesim kesilir oldu. Ben 2 gündür ne Emine Bulut´un boynundan akan kanı, ne de kızının küçük kollarındaki çırpınışı unutamıyorum. Yaşamım boyunca da bu görüntüleri unutacağımı sanmıyorum !?
Ya 10 Yaşındaki o masum kız ,biyolojik babası tarafından ,gözleri önünde tüm çaresizlik içinde annesinin ölümünü izliyor.Küçük kolları çaresizce çırpınıyor, dili yüreği küçük bedeni feryat ediyor.Hayatı boyunca hep korku dolu annesinden eksik yaşayacak .Biyolojik babası diyorum, babası dediğimiz vicdanı eksik adamın bir gram dahi babalık duygusu yok.Hangi baba evladının gözleri önünde annesini yok edebilir ki ?Nasıl bir vicdansızlıktır.Nasıl bir sevgisiz büyüme sonucu saldırıdır.Aklım almıyor.Düşündükçe sol yanıma bıçaklar saplanıyor.??ANNE ÖLME LÜTFEN !!?
Emine Bulut, haberine Türkiye odaklanmışken başka bir kadın cinayeti haberine denk geliyorum.Hemen her gün bir kadın bir eril düşünceye sahip insanlıktan çıkmış kişi tarafından katlediliyor.Sadece basına yansıyanları görüyoruz.Ya bir de basına yansımayanlar var. Polis Akademisi Başkanlığı, bir kaç ay önce kadın cinayetleri raporunu yayınladı.Bu yayınlanan rapora göre ; "Dünya ve Türkiye´de Kadın Cinayetleri 2016-2017-2018 Verileri ve Analizler" raporunda Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak koordinesinde, Doç.Dr. Coşkun Taştan ve Araştırma Görevlisi Aslıhan Küçüker Yıldız tarafından hazırlanan ve 46 sayfadan oluşan raporda, dikkati çeken istatistikler yer aldı.
Rapora göre, Türkiye´de son 3 yılda 932 kadın cinayete kurban gitti. En çok cinayet İstanbul, Ankara ve İzmir´de işlenirken, faillerin ve maktullerin yüzde 46´sının ilkokul mezunu olduğu belirlendi.
Kadın cinayetlerinin yarısından fazlası ateşli silahlarla gerçekleşti. Bu silahların yüzde 83´ünün ruhsatsız olduğu belirlendi. Bu rakamı yüzde 31,9 ile kesici ve delici aletler takip etti.?
Kadın cinayetlerinin 72,8´i konut ve metruk binalarda, yüzde 15´i ise sokak ortasında işlendi.(aa.com.tr)?
HANGİ NAMUS?

Hangi namus kavramı size katletmeyi emrediyor ?
Bu ülkede öyle bir düşünce hakim ki, sanki namus kavramı sadece kadınlar adına yazılmış.Bu düzende inanın ki Kadının Adı  Yok !!
Kadınlar üzerinden konuşulan namus kavramına hangi erkek uyuyor??Erkeklerin namusları yok mudur??
Hemen hemen her gün bir evden bir kadın eksiliyor.Sadece bu kadınlar eksilmiyor.geride bıraktıkları evlatları anne babaları ve sevdikleri de eksiliyor.Sadece bir cani ,bir çok canı yakıyor. Bazı ruh hastaları aramızda canlı bomba gibi yaşıyor.Devletimizin ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ,İç işler Bakanlığı´nın bu konu için önlem alması ya da esnek olmayan yasa çıkarması gerekiyor.
Ve unutmayın ki

´´Ahlak ve namus ´´denince sadece kadından konuşmaya başlayan herkes,ahlaksız ve namussuzdur.
Frida Kahlo